Sobotni mecz z Błonianką Błonie, będzie dla piłkarzy Concordii ostatnią w tym roku okazją do odbicia się od dna tabeli. Pojedynek z mającym zaledwie cztery punkty więcej rywalem, zakończy rundę jesienną w wykonaniu pomarańczowo-czarnych. To w jakich nastrojach elblążanie spędzą zimę, dowiemy się w sobotnie popołudnie. Początek meczu o godz. 14 na stadionie przy ul. Krakusa. Wstęp dla kibiców jest wolny.
Błonianka Błonie to przeciwnik prezentujemy w tym sezonie zbliżony poziom do Concordii. Drużyna spod Warszawy w 16 meczach zdobyła 11 punktów, na co złożyły się 3 zwycięstwa, 2 remisy i 11 porażek. Co ciekawe nasz przeciwnik więcej oczek uzbierał na wyjazdach, gdzie sięgnął po 7 punktów. Drużyna prowadzona przez trenera Bartłomieja Gołębiewskiego ma tyle samo straconych goli jak Słoniki – 36, a także jedną bramkę strzeloną więcej – 18. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest zdobywca 5 goli w 15 meczach Kacper Siudak. Bramkę mniej na koncie ma Maksymilian Korczak.
Błonianka sezon zaczęła od zdobycia 4 punktów w dwóch pierwszych kolejkach. Później przyszła fatalna seria 8 porażek z rzędu, którą przerwała dopiero wygrana na wyjeździe z Wartą Sieradz 1:0. W minionej kolejce drużyna z Błoń przegrała przed własną publicznością z Sokołem Ostróda 2:3, mimo iż do przerwy prowadziła 2:0.
Concordia, aby z większym optymizmem spoglądać na wiosnę, sobotni mecz musi zwyciężyć. Wygrana Słoników, przy korzystnych rozstrzygnięciach w spotkaniach Ursusa u Warty, pozwoliłaby im zająć na koniec rundy jesiennej 16 miejsce.
Concordia i Błonianka do tej pory mierzyły się ze sobą tylko dwukrotnie. Miało to miejsce w sezonie 2020/2021. W marcu na wyjeździe elblążanie zwyciężyli 3:0 (gole zdobyli wówczas m.in. Łukasz Kopka i Mateusz Szmydt). W rewanżu lepsi byli nasi rywale, którzy na Skrzydlatej również wygrali 3:0 (skróty obu tych pojedynków zamieszczamy poniżej). Wówczas ta porażka ostatecznie przekreśliła szanse pomarańczowo-czarnych na utrzymanie w lidze. Zdecydowanie czas na rewanż!
Początek meczu Concordia – Błonianka w sobotę, 19 listopada o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Krakusa. Wstęp dla kibiców jest wolny. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Jakub Popławski z Rosnowa koło Koszalina, a na liniach asystować będą mu Paweł Okunowicz i Mariusz Małysz.

| 1 | Polonia Lidzbark Warmiński | 30 | 69 |
| 2 | Stomil Olsztyn | 30 | 69 |
| 3 | Concordia Elbląg | 30 | 65 |
| 4 | DKS Dobre Miasto | 30 | 51 |
| 5 | Sokół Ostróda | 30 | 51 |
| 6 | Tęcza Biskupiec | 30 | 50 |
| 7 | Mamry Giżycko | 30 | 50 |
| 8 | Start Nidzica | 30 | 49 |
| 9 | Rominta Gołdap | 30 | 45 |
| 10 | Pisa Barczewo | 30 | 38 |
| 11 | Granica Kętrzyn | 30 | 33 |
| 12 | Mazur Ełk | 30 | 30 |
| 13 | Drwęca NML | 30 | 23 |
| 14 | Mrągowia Mrągowo | 30 | 21 |
| 15 | Olimpia II Elbląg | 30 | 21 |
| 16 | GKS Stawiguda | 30 | 10 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
12-13 - baraże o utrzymanie
14-16 - spadek
Superscore IV Liga
Concordia Elbląg
Tęcza Biskupiec
Bukacki 16' k.
Augusto 74'
Drewek 90'
-
Karłowicz 27', 66'
Szypulski 62'
Kolejny mecz
Sezon 2026/27