Pewna wygrana Concordii w trzecim sparingu [ZDJĘCIA]

2022-02-12
    Jedną z bramek dla Concordii zdobył Tomasz Szawara fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W swoim trzecim meczu kontrolnym piłkarze Concordii odnieśli drugie zwycięstwo. Pomarańczowo-czarni pokonali w sobotę (12 lutego) na boisku przy ul. Skrzydlatej, ligowego rywala Zatokę Braniewo 4:1. Bramki dla Słoników w tym spotkaniu zdobyli: Tomasz Szawara, Mariusz Pelc i Adam Skierkowski. Padł również jeden gol samobójczy.

W sobotnim sparingu trener Krzysztof Machiński tym razem nie mógł skorzystać z usług sześciu zawodników. Z różnych przyczyn zagrać nie mogli: Sebastian Tomczuk, Szymon Drewek i Jakub Rękawek (urazy), a także Patryk Wieliczko (przerwa po zabiegu lekarskim), Łukasz Kopka (sprawy rodzinne) oraz Szymon Ratajczyk. Kolejny występ w elbląskiej bramce zaliczył za to testowany bramkarz z Ukrainy Volodymyr Melnychenko.

Pierwszy miesiąc przygotowań Concordii do rundy wiosennej podsumowała gra kontrolna z Zatoką Braniewo. Praktycznie przez cały mecz rywal ograniczał się do zamknięcia dostępu do swojej bramki oraz wyprowadzania szybkich kontr. Mimo dużej przewagi elblążan, w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 40 minucie na listę strzelców wpisał się
    Tomasz Szawara, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał piękny strzał z woleja tuż przy słupku.

Po zmianie stron w 54 minucie wynik ładnym strzałem głową podwyższył
    Mariusz Pelc, który wykorzystał idealną wrzutkę od Mateusza Szmydta. W 61 minucie niespodziewanie goście zdobyli bramkę kontaktową, gdy błąd testowanego obrońcy wykorzystał Marcin Sawicki. Sześć minut później było już 3:1, po tym jak Adam Skierkowski płaskim, ale mocnym strzałem z dystansu zmieścił piłkę w bramce tuż obok słupka. Z każdą kolejną minutą rywal opadał z sił a przewaga Concordii rosła. Mimo wielu dogodnych okazji bramkowych, pomarańczowo-czarnym do bramki rywala udało się trafić jeszcze tylko raz. W 80 minucie po precyzyjnym zagraniu w pole karne przez Radosława Bukackiego, piłkę wślizgiem do własnej bramki skierował Filip Redesiuk.

Concordia Elbląg – Zatoka Braniewo 4:1 (1:0)
    Bramki: 1:0 Tomasz Szawara (40'), 2:0 Mariusz Pelc (54'), 2:1 Marcin Sawicki (61'), 3:1 Adam Skierkowski (67'), 4:1 Filip Redesiuk (80'-sam.)

Concordia: Volodymyr Melnychenko – Tomasz Szawara, zawodnik testowany, Hubert Piech, Adam Skierkowski, Radosław Bukacki, Norbert Nestorowicz, Michał Błaszczyk, Iwo Rudziński, Mateusz Szmydt, Mariusz Pelc.

W drugiej połowie zagrali także: Kacper Leszczyński, Aleks Łęcki, Michał Lewandowski, Paweł Pelc, Igor Kucharzewski, Wojciech Łojeczko.

W czwartym sparingu Concordia zmierzy się z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek, 18 lutego o godz. 18:30 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”