Pewny awans Concordii do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski [SKRÓT MECZU]

2019-09-11
    Pięć z ośmiu bramek dla Concordii zdobył w Barczewie Adam Duda fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Solidny trening strzelecki urządzili sobie piłkarze Concordii w Barczewie, w spotkaniu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pomarańczowo-czarni nie dali żadnych szans czwartoligowej Pisie, którą rozbili 8:1, prowadząc już po 11 minutach 3:0. Łowcą goli w tym meczu okazał się Adam Duda. Rozgrywający swoje pierwsze w tym sezonie spotkanie snajper Słoników wpisał się na listę strzelców aż pięciokrotnie. Poza nim do bramki rywala trafiali jeszcze Konrad Wira, Dominik Pawłowski i Sebastian Kopeć.

Concordia na pucharowe starcie do Barczewa udała się bez kilku podstawowych graczy. W Elblągu zostali Tomasz Szawara i Rafał Lisiecki, którzy dostali wolne oraz Radosław Lenart i Piotr Goljasz, którzy są lekko chorzy. W kadrze meczowej znaleźli się za to dwaj bramkarze Paweł Łakota i Kamil Szawaryn, którzy doszli już do siebie po zarażeniu bakterią salmonelli, a także wracający po dłuższej kontuzji Adam Duda, który swój ostatni mecz w pomarańczowo-czarnych barwach rozegrał w pamiętnym finale Wojewódzkiego Pucharu Polski ze Zniczem Biała Piska w czerwcu br. Swój pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał również Mateusz Bogdanowicz, grający asystent trenera Słoników.

Środowa potyczka z Pisą była praktycznie meczem do jednej bramki. W pierwszej połowie gospodarze niemal nie istnieli w ataku, a w obronie popełniali dużo niewymuszonych błędów, które kosztowały ich utratą kolejnych bramek. Skrzętnie wykorzystali to elblążanie. Już w 2 minucie ładnym podaniem w pole karne do
    Adama Dudy popisał się Sebastian Tomczuk, a mający za sobą grę w Ekstraklasie snajper pomarańczowo-czarnych posłał piłkę do bramki tuż obok bramkarza. Siedem minut później fatalny błąd popełnił golkiper Pisy, który podał futbolówkę wprost pod nogi Konrada Wiry. Ten przebiegł kilkanaście metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Piotrowskiego. W 11 minucie było już 3:0, po tym jak ładnym strzałem z pola karnego popisał się Dominik Pawłowski. Na czwartego gola trzeba było czekać aż do 38 minuty. Wówczas precyzyjny strzał z rzutu wolnego oddał Sebastian Kopeć i barczewski bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, bramkę do szatni strzelił jeszcze Adam Duda, który z łatwością kiwnął obrońcę i pięknym uderzeniem przy słupku ustalił wynik na 5:0.

Drugą część meczu śmiało można nazwać jako „Dudi show”. Napastnik Concordii w ciągu 45 minut zaliczył klasycznego hat tricka, kompletując łącznie 5 goli w całym meczu. Szósta bramka dla Słoników padła w 52 minucie, a stało się tak po ładnym dośrodkowaniu
    Bartosza Danowskiego i strzale głową Adama Dudy. Ten sam zawodnik po raz czwarty wpisał się na listę strzelców w 62 minucie pakując futbolówkę do pustej bramki, po wcześniejszym zagraniu Sebastiana Tomczuka. W 75 minucie Pisa zdobyła bramkę honorową, którą po szybkiej kontrze i sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Kacper Nawrocki. Wynik meczu ustalił w 86 minucie Adam Duda, którzy otrzymał podanie od Michała Lewandowskiego i mimo asysty obrońcy i bramkarza zdołał zmieścił piłkę w siatce.

Pisa Barczewo - Concordia Elbląg 1:8 (0:5)
    Bramki: 0:1 Adam Duda (2' – asysta Tomczuk), 0:2 Konrad Wira (9'), 0:3 Dominik Pawłowski (11' – asysta Wira), 0:4 Sebastian Kopeć (38'), 0:5 Adam Duda (45' – asysta Bogdanowicz), 0:6 Adam Duda (52' – asysta Danowski), 0:7 Adam Duda (62' – asysta Tomczuk), 1:7 Kacper Nawrocki (75'), 1:8 Adam Duda (86' – asysta Lewandowski).

Pisa: Mateusz Piotrowski – Hiroaki Shimakura (46' Kacper Nawrocki), Michał Sajnach (61' Paweł Sławiński), Marek Paprocki, Sebastian Krzywicki, Rafał Wytrykowski, Rafał Kowszun, Artur Kostrubski, Daniel Bruchalski, Dominik Rutka, Kacper Szczerba.

Concordia: Paweł Łakota (46' Kamil Szawaryn) – Mateusz Bogdanowicz (46' Michał Lewandowski), Sebastian Kopeć (58' Jakub Rękawek), Rafał Maciążek (70' Szymon Drewek), Cyprian Maciejewski (46' Radosław Bukacki), Paweł Pelc, Damian Kozak (46' Adam Skierkowski), Dominik Pawłowski, Sebastian Tomczuk, Konrad Wira (46' Bartosz Danowski), Adam Duda.

Sędziował: Wojciech Trochim (Olsztynek)
    Żółte kartki: Piotrowski (Pisa), Kozak (Concordia)

Ćwierćfinałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia rozegra dopiero w przyszłym roku, a dokładnie 22 kwietnia. Rywala Słoników poznamy w losowaniu. Będzie nim ktoś ze zwycięzców spotkań 1/8 finału.