Pierwsza sparingowa porażka Concordii [ZDJĘCIA]

2022-07-23

W swojej drugiej grze kontrolnej piłkarze Concordii zanotowali pierwszą porażkę. W sobotnie przedpołudnie (23 lipca) pomarańczowo-czarni ulegli na wyjeździe ligowemu rywalowi Sokołowi Ostróda 1:4. Jedyną bramkę dla Słoników zdobył Łukasz Kopka. W tym spotkaniu w elbląskim zespole testowano 7 zawodników, w tym 4 młodzieżowców.

W drugim letnim sparingu trener Krzysztof Machiński nie mógł skorzystać z usług 4 zawodników narzekających na drobne urazy: Patryka Wieliczko, Mariusza Pelca, Pawła Pelca i Igora Kucharzewskiego. Nie zagrał także Mateusz Szmydt, który po kontuzji wrócił już do treningów z zespołem, ale szkoleniowiec Słoników nie chciał jeszcze ryzykować wystawiając go do składu. Łącznie w sobotę Krzysztof Machiński miał do dyspozycji 19 zawodników, w tym 7 testowanych. Po raz kolejny sprawdzani byli: 29-letni ukraiński obrońca Badri Akubardia (Shevardeni 1906 Tbilisi), 18-letni pomocnik Eryk Jarzębski (Stal Głowno), 23-letni pomocnik Maciej Kaczorowski (Lechia II Gdańsk), 23-letni pomocnik Dominik Urban (Stomil Olsztyn), 17-letni pomocnik Kordian Stolarowicz (Olimpia II Elbląg) i 16-letni napastnik Miłosz Maciąg (Pomezania Malbork). Nową twarzą w tym gronie był z kolei 18-letni napastnik Piotr Woźnikiewicz (UKS SMS Łódź). W wyjściowej jedenastce pojawił się m.in. pozyskany w tym tygodniu 20-letni bramkarz Szymon Matysiak.

Sobotnie spotkanie było dość wyrównanym pojedynkiem dwóch drużyn o zbliżonym potencjale. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy do elbląskiej bramki trafili już w 10 minucie po rzucie rożnym i strzale głową
    Maksima Kventsara z kilku metrów. Pomarańczowo-czarni do wyrównania doprowadzili trzy minuty później. Łukasz Kopka otrzymał dobre podanie od Norberta Nestorowicza i po zwodzie pokonał golkipera Sokoła uderzeniem z pola karnego. W 29 minucie miejscowi mieli okazję ponowie prowadzić w tym meczu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Święty, który trafił w słupek. Elblążanie też mieli swoje okazje, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Jeszcze przed przerwą, w 38 minucie Sokół wygrywał 2:1, po tym jak Szymon Matysiak znów został pokonany strzałem głową, tym razem przez Michała Kiełtykę. W drugiej połowie w obu zespołach nastąpiło wiele zmian. W Concordii na boisku zameldowało się aż 6 młodzieżowców, co miało przełożenie na styl gry pomarańczowo-czarnych. Ostródzka drużyna w ostatnim kwadransie wykorzystała dwie okazje i ostatecznie triumfowała 4:1.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 4:1 (2:1)
    Bramki: 1:0 Maksim Kventsar (10'), 1:1 Łukasz Kopka (13' – asysta Nestorowicz), 2:1 Michał Kiełtyka (38'), 3:1 Oskar Kottlenga (74'), 4:1 Sebastian Samulski (81')

Concordia: Szymon Matysiak – Badri Akubardia, Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Łukasz Kopka, Iwo Rudziński, Dominik Urban, Eryk Jarzębski, Norbert Nestorowicz.

Zagrali także: Jakub Rękawek, Kordian Stolarowicz, Wojciech Łojeczko, Miłosz Maciąg, Michał Błaszczyk, Maciej Kaczorowski, Aleks Łęcki, Piotr Woźnikiewicz.

W ostatnim meczu sparingowym Concordia zmierzy się z Olimpią II Elbląg. Mecz rozegrany zostanie we wtorek, 26 lipca na obiekcie przy ul. Skrzydlatej.