Podsumowanie Akademii (7-9.06)

2024-06-10

W miniony weekend nasze Słoniki wystąpiły w meczach ligowych i dużych turniejach. Część z tych ekip zakończyła już swoje granie w tym sezonie. Wkrótce podsumujemy każdy z roczników, ale najpierw zapraszamy do lektury rywalizacji w poprzednich dniach.

A1, Junior starszy

Drużyna trenera Marcina Szwedy zakończyła sezon 2023/24. Chłopaki z juniora młodszego w ostatnim meczu pokonali 3:1 Warmię Olsztyn i zajęli pierwsze miejsce w wiosennej lidze wojewódzkiej. Na bramki trzeba było czekać do drugiej połowy, gdy w 70 minucie Bartosz Indyk znalazł sposób na golkipera. Później podwyższył Hubert Fercho. Wynik w doliczonym czasie ustalił Dawid Czerniec.

Więcej zdjęć na profilu Szkółki na Facebooku i Instagramie.

Gole: Indyk 7-, Fercho 74’, Czerniec 90+2 – Chociej 84’

Jasieniecki – Fercho, Van Ieperen, Prusik, Czerniec, Jakimczuk, Nowak, Siekierko, Zabłocki, Witkowski, Jurkiewicz-Kapusta oraz Słomiński, Lipowski, Indyk, Górecki

D2 Młodzik, I liga wojewódzka

Gracze trenera Dawida Kucharzewskiego także kończą rozgrywki. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe Zatokę Braniewo. Mimo słabszego początku, odrobili dwa gole, zdobywając ich pięć. Najpierw dwa razy trafił Martin Bogdanowicz, a później Adam Gładczyński, Aleks Tytek i Jakub Kaczyński.

Jurguć – Gładczyński, Bogdanowicz, Kaczyński, Kwiatkowski, Podlasiński, Tytek, Maluchnik, Grądkowski,  oraz Świercz, Górski.

D1 Młodzik „Ekstraklasa”

W trudnym meczu wyjazdowym z wiceliderem, gracze trenera Łukasza Nadolnego nie sprawili jednak niespodzianki i ulegli ekipie gospodarzy. Jeziorak był zdecydowanie skuteczniejszy, a Słonikom udało się zdobyć dwa gole, autorstwa Jakuba Pietraszewskiego i Jakuba Rosiaka. To także był dla elblążan ostatni mecz.

Tomaszewski – Zieliński, Czapliński, Pietraszewski, Karpiński, Żuromski, Zelek, Rosiak, Moszczyński oraz Zawadyl, Bernacki, Myszk, Wyszyński, Czapski, Wejer, Grzelka

D2 Młodzik „Ekstraklasa”

Trzecie miejsce w lidze zajęła na koniec sezonu drużyna trenera Kamila Kowalskiego. Słoniki pokonały w delegacji Constract Lubawa. Dwa gole dla elblążan zdobyli Stanisław Krypel i Tomasz Sienkiewicz.

Przygodziński – Sienkiewicz, Sparzak, Hrebelski, Nadolny, Bartkowski, Krypel, Kulik, Dziki, Mąka, Podborowski, Kowalewski, Góralska, Góralski, Kupryjan, Rojek

C2 Trampkarz, I liga wojewódzka

Kolejny występ zespołu trenera Kamila Kowalskiego i tym razem remis. Słoniki miała inicjatywę w meczu z Zatoką Braniewo, ale tylko zremisowały 2:2. Przyjezdni objęli prowadzenie w 24 minucie, ale przed drugą połową trafił Tymoteusz Wojciechowski. Concordia miała przewagę, dzięki bramce Wiktora Szóstka, ale wyrównał Jan Gruzdowski. Chłopaki zajęli czwarte miejsce w tabeli.

Przygodziński – Machiński, Bętlewski, Sienkiewicz, Bachewicz, Andryszczyk, Żuk, Karolewicz, Szóstek, Karpiński, Krypel, Zieliński, Wojciechowski, Kwietniewski, Pietraszewski, Wyszyński, Przeradzki

Skrzat

Młode Słoniki również zakończyły swoją przygodę w tym sezonie. W sobotę 8 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim w Iławie odbyła się kolejna edycja turnieju Skrzat Cup będąca jednocześnie Memoriałem Pamięci Józefa Łobockiego i Benedykta Gaca. Dzieci zagrały cztery mecze, po 15 minut. Łącznie w turnieju skrzatów wzięło udział ok. 350 zawodników. Nie była prowadzona żadna klasyfikacja a zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy. Organizatorzy – czyli Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej – postarali się aby wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Trener Maciej Kaczorowski.

Żaki

Concordia wybrała się na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb BASE GROUP CUP w Osicach. W grupie gracze trenera Daniela Ciesielskiego rywalizowali z AP Ostróda, Piastem Człuchów i Arką Gdynia. W zawodach nie udało się zająć jednego z trzech pierwszych miejsc, ale to kolejne doświadczenie dla naszych Słoników. Impreza była mocno obsadzona, bowiem na boisku mogliśmy podziwiać ekipy Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, czy Chojniczanki Chojnice.

O wynikach rocznika 2017 i Żaków w Deyna Cup piszemy w innym tekście tutaj.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z ORLENEM”