Pogrom w ostatnim sparingu przed ligą. Popis strzelecki Adama

2017-03-09

Na trzy dni przed ligową inauguracją, piłkarze trzecioligowej Concordii Elbląg rozegrali ostatni mecz sparingowy w przerwie zimowej. W środę (8 marca) pomarańczowo-czarni rozgromili na naturalnym boisku przy ul. Krakusa, grającą w klasie okręgowej Polonię Pasłęk 8:1. Prawdziwym królem polowania okazał się Adam Duda. Mający za sobą grę w ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk napastnik, zdobył w tym meczu cztery bramki.

Środowa potyczka z pasłęcką Polonią nie była ujęta we wcześniejszym planie przygotowań piłkarzy Concordii do rundy wiosennej. Mecz został zorganizowany z dnia na dzień. - Sparing ten wypadł nam na ostatnią chwilę. Chcieliśmy w nim posprawdzać jeszcze różne warianty gry przed sobotnim meczem ligowym w Aleksandrowie Łódzkim – tłumaczył zamysł rozegrania sparingu trener Concordii Łukasz Nadolny.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku. Concordia objęła prowadzenie w 13 minucie po ładnym strzale z pierwszej piłki Mateusza Szmydta. W 22 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem wygrał Adam Duda i było już 2:0. Pięć minut później rywale zdobyli bramkę kontaktową. Po błędzie elbląskiej obrony na czystą pozycję wyszedł Jakub Błażewicz i sprytnym uderzeniem przelobował wychodzącego z bramki Oskara Pogorzelca. Piłkarze Concordii mieli jeszcze kilka klarowanych sytuacji w pierwszej połowie, ale nie zakończyły się one zdobyciem bramek.

W drugiej odsłonie Słoniki urządziły sobie za to festiwal strzelecki. Wszystkie sześć bramek padło w ostatnich 30 minutach gry. Najpierw w 61 minucie pięknym uderzeniem z około 16 metrów popisał się Kamil Kuczkowski. Następne trzy trafienia zanotował Adam Duda, który w dziesięć minut skompletował klasycznego hat-tricka. 25-letni napastnik przy każdej z bramek zaprezentował próbkę swoich niemałych umiejętności i piłkarskiego sprytu. Najbardziej podobać się mogła zwłaszcza bramka na 4:1 w 68 minucie. Po zagraniu od Michała Kiełtyki Adam Duda wymanewrował dwóch obrońców i uderzeniem z ostrego kąta pokonał golkipera Polonii. W ostatnich minutach spotkania na listę strzelców wpisali się jeszcze Patryk Burzyński (po asyście Dudy) i 17-letni Patryk Juchniewicz (po zagraniu Burzyńskiego).

- Bardzo cieszy, że dopisała nam dziś skuteczność. W pierwszej połowie zagraliśmy średnim pressingiem. W drugiej odsłonie zagraliśmy agresywniej i wysoko atakowaliśmy przeciwnika, co przyniosło wynik w postaci bramek. Zawodnicy wykonali postawione założenia, a rezultat meczu był dla nas tak naprawdę sprawą drugorzędną. Po tym spotkaniu mam już jakiś zamysł w głowie na mecz z Sokołem – powiedział po sparingu trener Concordii Łukasz Nadolny.

Concordia Elbląg – Polonia Pasłęk 8:1 (2:1)
    1:0 - Szmydt (13.), 2:0 -  Duda (22.), 2:1 - Błażewicz (27.), 3:1 - Kuczkowski (61.), 4:1 - Duda (68.), 5:1 - Duda (76.), 6:1 - Duda (78.), 7:1 - Burzyński (82.), 8:1 - Juchniewicz (85.)
    Concordia: Pogorzelec – Lubiejewski, Kopeć, Edil, Stawikowski, Kiełtyka, P. Pelc, Otręba, Szmydt, Pietroń, Duda. Od początku drugiej połowy na zmiany weszli: Juchniewicz, Komuniewski, Gołębiewski, Burzyński, Kuczkowski, Lewandowski.

W pierwszym wiosennym meczu ligowym Concordia zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 marca o godz. 15.