Porażka i wygrana w dwóch środowych meczach

2016-01-27

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg w środę rozegrali aż dwa mecze sparingowe. Najpierw w Iławie przegrali 3:4 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, a następnie w Elblągu pokonali Pomezanię Malbork 2:0.

Na środę szkoleniowiec Concordii zaaplikował swoim zawodnikom aż dwa mecze sparingowe. Część kadry, pod wodzą drugiego trenera Daniela Ciesielskiego, wybrała się do Iławy na mecz z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, a pozostali zawodnicy pozostali w Elblągu by zmierzyć się z Pomezanią Malbork. I mimo, że elblążanie w Iławie przegrali 3:4 to, zdaniem wielu obserwatorów, zaprezentowali się lepiej niż w Elblągu w meczu przeciwko Pomezanii.

W starciu w Iławie obie drużyny zaprezentowały przyzwoity futbol na wysokim poziomie. Zarówno Drwęca jak i Concordia nie zamierzały w tym meczu skupiać się głównie na defensywie, co sprawiło, że w całym spotkaniu padło aż siedem bramek. Pierwsi na listę strzelców wpisali się rywale, ale pomarańczowo-czarni szybko odpowiedzieli. W 10 minucie rzut karny pewnie na bramkę zamienił Karol Styś i mieliśmy remis 1:1. Drwęca jeszcze w tej samej połowie ponownie wyszła na prowadzenie i wynik 2:1 utrzymała do przerwy. Osiem minut po wznowieniu gry Jean-Claude Essomba minął dwóch rywali i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik w 75 min. ponownie dał elblążanom remis. Do stanu 3:3 doprowadził strzelając z ponad dwudziestu metrów w długi róg bramki rywali. Drwęca zwycięskiego gola zdobyła już w doliczonym czasie gry i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Concordia Elbląg 4:3 (2:1)
    Bramki dla Concordii: Styś (10-k.), Essomba (53., 75.)
    Concordia: Sominka - Lubiejewski, Strach, P. Pelc, Tomczuk, Styś, M. Pelc, Załucki, Szymanowski, zawodnik testowany, Essomba.

Natomiast w drugim sparingu tego dnia, lider pomorskiej okręgówki wysoko zawiesił poprzeczkę III-ligowcom z Elbląga. W pierwszej połowie nie było widać różnicy dwóch szczebli rozgrywkowych jaka dzieli obie drużyny. Co więcej, to goście z Malborka stworzyli więcej groźnych sytuacji i gdyby w trzech z nich zachowali więcej zimnej krwi, to do przerwy wynik byłby zupełnie inny. Tymczasem po pierwszej połowie to Concordia prowadziła 1:0. Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Patryk Burzyński. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnie zamienił jedenastkę na gola. W drugiej odsłonie to gospodarze przejęli inicjatywę, a wynik spotkania na 2:0 ustalił Michał Sieńczak, który w 60 min. skutecznie wykończył szybką akcję Concordii.

- Dwa tygodnie ciężko pracujemy, budujemy podstawę fizyczno-motoryczną i po chłopakach widać dziś zmęczenie - stwierdził Przemysław Marusa, trener Pomezanii Malbork. - Dla chłopaków ten sparing to w codziennej pracy niemal jak rozrywka. Wynik nie jest ważny, a fajnie że możemy pograć z trzecioligowcem. Jest to na pewno mobilizacja dla chłopaków, bo co tu mówić, na dziś jesteśmy w okręgówce. Malbork czeka na tę większą piłkę i myślę, że to niedługo nastąpi.

Concordia Elbląg - Pomezania Malbork 2:0 (1:0)
    1:0 - Burzyński (36-k.), 2:0 - Sieńczak (65.).
    Concordia: Stupak - Weber, Nadolny, Niburski, Miecznik, zawodnik testowany, Burzyński, Lewandowski, zawodnik testowany, Michnowski, Sieńczak.
    Pomezania: Dębowski - Owsianik (46’ Kobyliński), Jeleń (46’ Cicherski), Kielar, Wilk, Daukszys (46’ Rychlik), Ziemak (46’ Gdela), Wojtysiak (46’ Marcinkowski), Dryjas (Marszałek), Konwa (46’ Truszczyński), Sobieraj.