W ostatnim meczu sezonu Concordia Elbląg przegrała na wyjeździe z Huraganem Morąg 0:4 (0:0). O tym czy pomarańczowo-czarni pozostaną w III lidze zadecyduje spotkanie barażowe o wejście do II ligi pomiędzy Olimpią Elbląg a Motorem Lublin.
Zespół Łukasza Nadolnego by być pewnym utrzymania w III lidze i nie oglądać się na inne drużyny musiał zdobyć komplet punktów w Morągu. Zadanie trudne, ale elblążanie już kilkakrotnie w tym sezonie pokazali, że potrafią wygrywać na wyjeździe z wyżej notowanymi rywalami. Tym razem nadzieja na dobry rezultat utrzymywała się do przerwy. W pierwszej odsłonie kibice goli nie oglądali choć zarówno gospodarze jak i pomarańczowo-czarni mieli swoje okazji do otwarcia wyniku.
Udało się to w drugiej połowie gospodarzom. Dziesięć minut po wznowieniu gry wynik meczu otworzył były zawodnik Concordii Mateusz Szmydt. Elblążanie starali się odwrócić losy meczu, ale ich akcje kończyły się na defensywie gospodarzy. W 75 min. gospodarze podwyższyli na 2:0, a pięć minut później było już praktycznie po meczu kiedy na 3:0 podwyższył Paweł Galik. Wynik meczu na 4:0 ustalił w ostatniej minucie Daniel Mlonek.
Porażka sprawiła, że Concordia spadła w tabeli na ósme miejsce, które nie musi dać utrzymania w III lidze. Wszystko zależy teraz od elbląskiej Olimpii która okazała się najlepsza w podlasko-warmińsko-mazurskiej III lidze i zagra baraż o awans. Jeśli Olimpii uda się przejść Motor Lublin i awansować do II ligi wówczas Concordia zachowa status trzecioligowca.
Huragan Morąg - Concordia Elbląg 4:0 (0:0)
1:0 - Szmydt (55.), 2:0 - Chiliński (75.), 3:0 - Galik (80.), 4:0 - Mlonek (90.).
Huragan: Imianowski - Podhodorecki, Koprucki, Szawara, Bogdanowicz, Zajączkowski, Mlonek, Galik, Krysiak, Szmydt, Galik.
Concordia: Wichman - Kiełtyka, Lewandowski, Niburski, Miecznik, Załucki, Burzyński, M. Pelc, Powszuk, Strach, Styś.
ForBet IV liga (2024/25)
1 | MLKS Znicz Biała Piska | 30 | 67 |
2 | MKS Start Nidzica | 30 | 65 |
3 | BKS Tęcza Biskupiec | 30 | 61 |
4 | Rominta Gołdap | 30 | 56 |
5 | OKS Sokół Ostróda | 30 | 49 |
6 | DKS Dobre Miasto | 30 | 48 |
7 | MMKS Concordia Elbląg | 30 | 47 |
8 | MKS Mrągowia Mrągowo | 30 | 45 |
9 | Granica Kętrzyn | 30 | 43 |
10 | GKS Mamry Giżycko | 30 | 42 |
11 | ZKS Olimpia II Elbląg | 30 | 32 |
12 | Pisa Primavera Barczewo | 30 | 31 |
13 | Mazur Ełk | 30 | 30 |
14 | Jeziorak Iława | 30 | 20 |
15 | MKS Olimpia Olsztynek | 30 | 16 |
16 | Stomil II Olsztyn SA | 30 | 16 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
13-14 miejsce - baraże o utrzymanie
16-15 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej
Jeziorak Iława
Concordia Elbląg
Bukacki 51' k.
Wieliczko 53', 67' k.
-
Imaiida 52'
Stanikowski 57'
Sedlewski 69'
-
ForBet IV liga
Sezon 2025/26