Porażka w Braniewie w sparingu numer dwa [ZDJĘCIA]

2021-07-22

W swoim drugim meczu sparingowym drużyna Concordii przegrała na wyjeździe z ligowym rywalem Zatoką Braniewo 0:3. W środowym spotkaniu pomarańczowo-czarni prowadzili grę, dłużej operowali piłką i stwarzali sobie okazje, ale to nastawieni na obronę i kontry gospodarze zdobywali gole po błędach własnych naszego zespołu. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Machińskiego, którzy treningi wznowili w ubiegłym tygodniu, z pewnością była to dobra lekcja i czas na to, aby poprawić mankamenty zwłaszcza w grze obronnej.

Podobnie jak w sobotnim sparingu z DKS Dobre Miasto, sztab szkoleniowy Concordii w Braniewie miał do dyspozycji 17 zawodników. Trenerzy tym razem nie mogli skorzystać z usług: Szymona Drewka (urlop), Sebastiana Tomczuka (sprawy zawodowe), Aleksa Łęckiego i Radosława Bukackiego (obaj drobne urazy) oraz przebywającego na testach w Olimpii Elbląg Bartosza Danowskiego.

Środowy pojedynek był dobrą okazja do przetestowania czwórki zagranicznych napastników, którzy od kilku dni trenują z elbląskim zespołem. Do gry w Concordii przymierzani są: 25-letni Japończyk
    Daisuke Kondo (ostatnio Pisa Barczewo), 26-letni Gwatemalczyk z amerykańskim paszportem Marlon Orlando Escobar (ostatnio Grom Nowy Staw), 30-letni Nigeryjczyk Emeka Jude Ezeonu (ostatnio niemiecki Eintracht Landshut) oraz dobrze znany ze wcześniejszych występów w naszym klubie 29-letni Kameruńczyk Jean Claude Essomba.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę na boisku przejęli elblążanie. Zatoka w całym meczu ograniczała się głównie do zabezpieczenia dostępu do własnej bramki oraz czekała na błędy pomarańczowo-czarnych. W pierwszych dwudziestu minutach dwie dobre okazje do zdobycia gola miał
    Emeka Jude Ezeonu, ale Nigeryjczykowi zabrakło szczęścia, aby zmieścić piłkę w braniewskiej bramce. W 21 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po szybkim wyrzucie piłki z autu, Bogdan Wieliczko zagrał w pole do Piotra Lewandowskiego, a ten z bliska pokonał Kacpra Leszczyńskiego. Pu utracie gola Concordia miała swoje sytuacje do wyrównania, ale była nieskuteczna. Za to gospodarze w 49 minucie po szybkiej kontrze podwyższyli prowadzenie, gdy pojedynek sam na sam z Leszczyńskim wygrał Łukasz Wolak. Cztery minuty później wynik spotkania ustalił precyzyjnym strzałem z dystansu Jakub Szymanowski.

Zatoka Braniewo – Concordia Elbląg 3:0 (1:0, 3:0)
    Bramki: 1:0 Piotr Lewandowski I (21'), 2:0 Łukasz Wolak (49'), 3:0 Jakub Szymanowski (53')

Concordia: Kacper Leszczyński – Jakub Rękawek, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Michał Lewandowski, Michał Błaszczyk, Łukasz Kopka, Iwo Rudziński, Mateusz Szmydt, Emeka Jude Ezeonu, Jean Claude Essomba.

Zagrali także: Dawid Spychalski, Hubert Piech, Adam Skierkowski, Daisuke Kondo, Marlon Orlando Escobar, Mariusz Pelc.

Mecz rozegrano 3 x 30 minut.