Porażka w Świeciu z III ligową Wdą

2017-02-11

W swoim piątym tej zimy meczu sparingowym, piłkarze Concordii Elbląg przegrali na wyjeździe z trzecioligową Wdą Świecie 1:2. Pomarańczowo-czarni wygrywali po bramce Martina Stracha. Rywale do wyrównania doprowadzili jeszcze w pierwszej połowie, a tuż po rozpoczęciu drugiej zdobyli, jak się później okazało, zwycięską bramkę. W zespole Concordii testowano kolejnych trzech piłkarzy.

Sobotni rywal Concordii – Wda Świecie, zajmuje po rundzie jesiennej 9 miejsce w grupie drugiej III ligi. Do tej pory rozegrał dwa sparingi i oba wygrał: z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 2:1 i czwartoligową Unią Solec Kujawski 4:0. Już te wyniki, wskazywały, że elblążanie nie będą mieli łatwej przeprawy w dzisiejszym meczu.

Elbląski zespół pojechał do Świecia w niemal optymalnym składzie, m.in. z trzema zakontraktowanymi ostatnio nowymi piłkarzami: bramkarzem Oskarem Pogorzelcem, obrońcą Arturem Stawikowskim i napastnikiem Adamem Dudą. Ponadto w drużynie z Krakusa testowano trzech zawodników: 20-letniego obrońcę Arkadiusza Proenę (Bałtyk Gdynia), 18-letniego pomocnika Filipa Chorążewicza (Olimpia Elbląg) oraz napastnika z Japonii Kadzui. Z powodu choroby nie mógł natomiast zagrać Mariusz Pelc.

Mecz lepiej rozpoczął się dla elblążan, którzy w 10 minucie objęli prowadzenie. Po dobrej akcji i dośrodkowaniu Mateusza Szmydta, do siatki rywala strzałem głową trafił Martin Strach. W 26 minucie do wyrównania doprowadził silnym uderzeniem z 18 metrów Piotr Siekirka. Gospodarze drugą bramkę zdobyli tuż po wznowieniu drugiej połowy. W 46 minucie nieporozumienie pary środkowych obrońców z Elbląga wykorzystał Łukasz Retlewski. Po utracie gola Concordia przeważała i stworzyła sobie kilka bardzo dobrych okazji bramkowych. Po jednej z takich akcji, testowany Japończyk Kadzui trafił w słupek. Gry elblążanom nie ułatwiali także sędziowie.

- Arbiter tego spotkania zupełnie odebrał nam radość z gry. W pierwszej połowie swoimi kontrowersyjnymi decyzjami wyrzucił z boiska w 30 minucie Adama Dudę, a w 40 minucie Sebastiana Tomczuka i do końca pierwszej części meczu musieliśmy grać w dziewięciu. W drugiej połowie z kolei nie uznał bramki zdobytej przez Arkadiusza Proenę, mimo iż piłka po jego strzale głową przekroczyła linię bramkową, co stwierdził nawet sędzia boczny - powiedział po meczu Daniel Ciesielski, drugi trener Concordii.

Wda Świecie - Concordia Elbląg 2:1 (1:1)
    0:1 - Martin Strach (10.), 1:1 - Piotr Siekirka (26.), 2:1 - Łukasz Retlewski (46.)
    Concordia: Pogorzelec (60. Stupak) – Lubiejewski (46. Lewandowski), Edil (46. Burzyński), Proena, Tomczuk (46. Stawikowski), Pietroń (46. P. Pelc), Otręba, Duda, Kiełtyka (60. Chorążewicz), Szmydt, Strach (55. Kadzui).
    Czerwone kartki: Duda (30.), Tomczuk (40.) – obaj za faule.

Kolejnym sprawdzianem dla Concordii będzie sparingowy dwumecz, który odbędzie się w sobotę, 18 lutego na boisku przy ul. Skrzydlatej. Tego dnia o godz. 10 elbląski zespół zmierzy się z Gromem Nowy Staw, a o godz. 12 z Jaguarem Gdańsk.