Porażka z Bałtykiem w siódmym sparingu Concordii [GOLE Z MECZU]

2020-02-22

W swoim drugim w tym tygodniu i siódmym w okresie przygotowawczym sparingu, piłkarze Concordii ulegli w sobotę (22 lutego) trzecioligowemu Bałtykowi Gdynia 0:2. Był to zarazem przedostatni mecz kontrolny pomarańczowo-czarnych, którzy wiosenne rozgrywki w III lidze rozpoczną już za dwa tygodnie wyjazdowym pojedynkiem w Wasilkowie.

Spotkanie z Bałtykiem rozegrano na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni. Trener Adam Boros do dyspozycji miał identyczną 19-osobową kadrę, co na środowy, wygrany 4:0 mecz z Gryfem Wejherowo. Z powodu urazów nadal zagrać nie mogli Dominik Pawłowski i Konrad Wira. Z nowych graczy wystąpili Wojciech Dziemidowicz i Łukasz Kopka. Swój kolejny sparing zagrali także dwaj zawodnicy testowani: 27-letni brazylijski napastnik Givanildo Pulgas da Silva (ostatnio bez klubu, wcześniej hiszpańska CF Badalona) oraz 21-letni obrońca Adrian Włoch (Wda Lipusz).

Spotkanie w pierwszej połowie miało bardzo wyrównany przebieg. Elblążanie mieli szansę na objęcie prowadzenia już w 2 minucie, ale wychodzący na sytuację sam na sam Łukasz Kopka za mocno wypuścił sobie piłkę i padła ona łupem bramkarza. W 5 minucie po rzucie rożnym z pola karnego strzelał Rafał Maciążek, ale uderzył w środek bramki i golkiper Bałtyku nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. W 14 minucie strzałem z dystansu starał się zaskoczyć Michała Bartkowiaka Radosław Lenart, ale gdyński bramkarz w porę wrócił się do bramki. Minutę później Bałtyk przeprowadził zabójczą kontrę, która przyniosła mu prowadzenie. Wychowanek Concordii, a obecnie obrońca Bałtyku Marcel Stefaniak, zagrał między defensorów prostopadłą piłkę do Oskara Bohma, który w sytuacji sam na sam minął Pawła Łakotę i strzelił do pustej bramki. Po utracie gola pomarańczowo-czarni starali się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im ostatniego podania lub skuteczności. W drugiej połowie, mimo przewagi elblążan, to gospodarze zdobyli drugą bramkę. W 85 minucie Oskar Bohm dobił strzał z 16 metra Mateusza Gułajskiego i tym samym ustalił wynik spotkania.

Po dwóch dniach od ostatniej gry kontrolnej, znów nasza fizyczność nie była taka, jak byśmy chcieli. Część chłopaków narzekała na urazy i niektórzy musieli zejść z boiska z tego tytułu. Z drugiej strony, z racji tego, że nasza kadra jest dość wąska, pole manewru nie było takie, jakiego byśmy oczekiwali. Nie wyglądało to więc tak, jak w środowym meczu z Gryfem i przełożyło się to na wynik. Sam mecz był wyrównany, ale jeśli mamy skupić się nad swoją grą, to musi to wyglądać lepiej. Od poniedziałku wskoczymy na tygodniowy mikrocykl meczowy, który zakończy sparing z Radunią. Czeka nas bardzo mocny sprawdzian z silnym zespołem i pretendentem do awansu. Będzie to to więc dla nas odpowiedź, jak wyglądamy przed ligą. Mamy nadzieję, że w ciągu przyszłego tygodnia pojawią się uzupełnienia, a może i wzmocnienia zespołu i będziemy mogli z szerszą kadrą wystartować do pierwszego meczu ligowego – powiedział po meczu w Gdyni trener Concordii Adam Boros.

Bałtyk Gdynia – Concordia Elbląg 2:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Oskar Bohm (15'), 2:0 Oskar Bohm (85').

Concordia: Paweł Łakota – Wojciech Dziemidowicz, Tomasz Szawara, Rafał Maciążek, Cyprian Maciejewski, Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, Łukasz Kopka, Radosław Lenart, Rafał Lisiecki, Givanildo Pulgas da Silva.
    W drugiej połowie zagrali także: Kamil Szawaryn, Adrian Włoch, Michał Lewandowski, Paweł Pelc, Szymon Drewek, Hubert Piech, Mariusz Pelc, Adam Duda.

W ostatnim zimowym sparingu Concordia zmierzy się z wiceliderem drugiej grupy III ligi Radunią Stężyca. Mecz zaplanowano na sobotę, 29 lutego w Stężycy.