Prezes Concordii: Patrzę w przyszłość z wielkim optymizmem [WYWIAD]

  2022-04-28
   fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

  Ostatnie miesiące w MMKS Concordia to czas, w którym zadziało się wiele pozytywnych rzeczy. Klub otrzymał od PZPN srebrną gwiazdkę programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Drużyna seniorów, która kontynuuje wiosną marsz w kierunku III ligi, zyskała nowych sponsorów, a zarządowi Concordii udało się porozumieć z władzami miasta ws. stadionu przy ul. Krakusa. O wszystkich tych aspektach opowiada Sebastian Drewek, prezes zarządu MMKS Concordia Elbląg.

  Poniżej zachęcamy do przeczytania wywiadu z włodarzem Concordii.

  W kwietniu szkółka piłkarska Concordii otrzymała srebrny certyfikat od PZPN. To spore wyróżnienie dla klubu, który tym samym dołączył do wąskiego grona akademii w województwie mogących pochwalić się posiadaniem takiej "gwiazdki". Co ten certyfikat oznacza dla klubu?

  Sebastian Drewek: - Posiadanie certyfikatu PZPN w postaci srebrnej gwiazdki jest niewątpliwie wyróżnieniem dla naszego klubu. Zarząd klubu wraz z koordynatorem ds. szkolenia dzieci i młodzieży musiał w bardzo krótkim czasie spełnić wszystkie wytyczne wynikające ze specyfikacji, aby móc aplikować do PZPN o nadanie certyfikatu. Ogromną pracę wykonali wszyscy trenerzy, którzy musieli dostosować sposób prowadzenia treningów do wytycznych określonych w certyfikacie. Jest to zatem nasz wspólny sukces. Jest to jednocześnie wyzwanie i mobilizacja do dalszej ciężkiej pracy, gdyż posiadanie certyfikatu nakłada na klub dodatkowe obowiązki. Dotyczy to w szczególności konieczność podnoszenia kwalifikacji przez naszych trenerów, co wymaga zdobywania dodatkowej wiedzy w temacie szkolenia dzieci i młodzieży, ale również sporo pracy koordynacyjnej.

  Oczywiście certyfikacja wiąże się z korzyściami w postaci dofinansowania, jakie otrzymujemy z PZPN. Dodatkowe środki finansowe pozwolą klubowi przede wszystkim podnieść jakość szkolenia dzieci i młodzieży. Mamy oczywiście wiele pomysłów związanych z certyfikatem, ale jeszcze trochę za wcześnie, aby o tym mówić.

  Walczący o awans do III ligi piłkarze Concordii rozgrywają swoje mecze w swoim „domu” - na stadionie przy ul. Krakusa. Czy to oznacza, że udało się ostatecznie porozumieć z władzami miasta ws. wynajmu tego obiektu?
   

  - Przed rozpoczęciem rundy wiosennej, sprawa dotycząca możliwości rozgrywania meczy na stadionie przy ul. Krakusa 25, nie była ostatecznie rozstrzygnięta. Rozmowy prowadzone były z Prezydentem Miasta oraz Dyrektorem Departamentu Sportu w Urzędzie Miejskim i Dyrektorem MOSiR. Ostatecznie udało się podpisać umowę najmu na rozgrywanie meczy rundy wiosennej na preferencyjnych warunkach. Udało się również uzyskać zgodę na bezpłatne korzystanie z boiska w celach treningowych. Chce podziękować Panu Prezydentowi i obu Panom Dyrektorom za zaufanie i liczę na dalszą przychylność w kolejnym sezonie piłkarskim.


  Na nowych koszulkach seniorów Concordii przybyło logotypów sponsorów. Jak widać zespół może liczyć na wsparcie wielu firm, którym na sercu leży dobro elbląskiej piłki.

  - Zarząd klubu wykonał niemałą pracę, aby pozyskać sponsorów dla naszej drużyny seniorskiej. Na szczęście w naszym mieście nie brakuje sympatyków piłki nożnej, którzy jednocześnie są kibicami Concordii. W obecnych, niełatwych czasach wsparcie finansowe jest bardzo istotne dla klubu, a jednocześnie niełatwe dla firm, które borykają się z różnymi problemami. Tym bardziej cieszymy się, że rundę wiosenną rozpoczęliśmy z takim wsparciem. Wciąż staramy się rozmawiać z kolejnymi firmami, które zapraszamy do współpracy z naszym klubem. W zamian za wsparcie finansowe oferujemy promocję w naszych mediach klubowych i na banerach stadionowych.

  Srebrna gwiazdka, nowi sponsorzy, wypracowanie porozumienie z miastem. W klubie dzieje się coraz więcej pozytywnych rzeczy. To oznacza, że z optymizmem możemy spoglądać w przyszłość?
   

  - Praca w zarządzie klubu piłkarskiego jest pracą w charakterze pro bono. Wymaga to dużego zaangażowania, co wiąże się z poświeceniem czasu prywatnego, ale daje również wiele satysfakcji, szczególnie gdy odnosi się sukcesy. Niewątpliwie w ostatnim czasie możemy mówić o sporych sukcesach. Oczywiście przed nami duże wyzwania, jakimi są w przypadku szkółki awanse do CLJ, a jeśli mowa o seniorach – awans do III ligi. Przed nami dużo pracy. Na szczęście w naszym klubie pracują ludzie, którzy są bardzo zaangażowani w rozwój klubu i zdeterminowani do pracy w tym kierunku, a dodatkowo naprawdę kochają piłkę nożną. Mamy świetną kadrę trenerską, pomagamy sobie nawzajem, pracujemy na wspólne małe i większe sukcesy. W przypadku drużyny seniorskiej ważne jest to, aby zawodnicy mogli skupić się na treningach, a przede wszystkim meczach i nie musieli myśleć o problemach, z jakimi borykał się jeszcze niedawno nasz klub. Patrzę w przyszłość z wielkim optymizmem i wierzę, że już wkrótce osiągniemy zamierzone cele.

  1MMKS Concordia Elbląg3073
  2MKS Huragan Morąg3061
  3MKS Polonia Lidzbark Warmiński3060
  4KKS Granica Kętrzyn3056
  5ITS Jeziorak Iława3056
  6MKS Mrągowia Mrągowo3055
  7DKS Dobre Miasto3046
  8ZKS Olimpia II Elbląg3039
  9MLKS Motor Lubawa3037
  10GKS Pisa Barczewo3035
  11LKS Błękitni Pasym3033
  12GKS Polonia Iłowo3033
  13MKS Błękitni Orneta3030
  14MKS Zatoka Braniewo3027
  15MKS Korsze3024
  16MKS Mazur Ełk3021

  OSTATNI MECZ

  Polonia Iłowo

  4:4

  Concordia Elbląg

  Bramki: Polonia Iłowo

  Kacper Ciesielski (9')
  Dominik Lemanek (21')
  Dominik Lemanek (34')
  Dominik Lemanek (56')

  Bramki: Concordia Elbląg

  Joao Augusto (33')
  Mariusz Pelc (49')
  Mateusz Szmydt (61')
  Joao Augusto (72')

  Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
  ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99
  e-mail: a.concordia@wp.pl

  Biuro klubu otwarte
  wt. 12-16, śr. 14-17, czw. 14-17
  dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

  NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
  PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

  do góry strony