Przegrana z trzecioligowcem po zaciętym meczu [GOLE Z MECZU]

2022-03-05

W swoim ostatniej grze kontrolnej piłkarze Concordii, po wyrównanym pojedynku ulegli w Gdyni trzecioligowemu Bałtykowi 2:3. Pomarańczowo-czarni po 55 minutach przegrywali trzema trafieniami, jednak ostatnie pół godziny należało do nich. Po bramkach, które zdobyli Norbert Nestorowicz i Michał Błaszczyk zniwelowali stratę, ale mimo przewagi w ostatnich minutach nie zdołali już wyrównać.

W sobotnim meczu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, elblążanie zagrali niemal w optymalnym składzie. Zabrakło jedynie narzekających na urazy Radosława Bukackiego i Sebastiana Tomczuka. Po raz pierwszy od dłuższego czasu zagrał z kolei Szymon Drewek, który wyleczył już kontuzję i wrócił do treningów z zespołem.

W pierwszej, wyrównanej części meczu padła tylko jedna bramka. W 31 minucie gospodarze przejęli piłkę przed polem karnym Concordii i po dograniu z prawej strony Igor Jankowski z najbliższej odległości trafił do siatki. Na początku drugiej połowy gdynianie w ciągu pięciu minut dołożyli kolejne dwie bramki. Najpierw w 50 minucie mocnym strzałem z 17 metrów popisał się Bartosz Nowicki, a w 55 minucie Igor Jankowski wymanewrował w polu karnym trzech obrońców i precyzyjnym strzałem z kilku metrów podwyższył na 3:0. Po tej bramce, nie mający nic do stracenia pomarańczowo-czarni ruszyli do odważniejszych ataków i już siedem minut później odpowiedzieli golem. Po wrzutce Mateusza Szmydta, ładnym strzałem głową do bramki Bałtyku trafił Norbert Nestorowicz. Kwadrans przed końcem podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego złapali kontakt. Łukasz Kopka świetnie dograł piłkę do Michała Błaszczyka, który uprzedził obrońcę i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali. W 89 minucie szansę do wyrównania miał jeszcze Edil de Souza Barros, ale z kilku metrów strzelił nad poprzeczką.

Bałtyk Gdynia – Concordia Elbląg 3:2 (1:0)
    Bramki: 1:0 Igor Jankowski (31'), 2:0 Bartosz Nowicki (50'), 3:0 Igor Jankowski (55'), 3:1 Norbert Nestorowicz (62'), 3:2 Michał Błaszczyk (75')

Concordia: Volodymyr Melnychenko – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Adam Skierkowski, Michał Lewandowski, Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt, Aleks Łęcki, Mariusz Pelc, Norbert Nestorowicz.

Zagrali także: Michał Błaszczyk, Wojciech Łojeczko, Hubert Piech, Patryk Wieliczko, Iwo Rudziński, Szymon Drewek.