Przekonywujące zwycięstwo Concordii nad MKS Korsze [SKRÓT MECZU]

2019-05-11

Piłkarze Concordii w sobotę (11 maja) nie mieli większych problemów ze skutecznością i w spotkaniu 24 kolejki forBET IV ligi pewnie pokonali MKS Korsze 4:0. Do przerwy pomarańczowo-czarni prowadzili po golu Patryka Malanowskiego. W drugiej części na listę strzelców wpisali się jeszcze Sebastian Tomczuk, Adam Duda i Radosław Bukacki. Zwycięstwo to znacznie przybliżyło elblążan do upragnionego awansu do III ligi. Może on stać się faktem już w najbliższej kolejce, jeżeli Concordia wygra w Mrągowie, a wicelider z Lubawy straci punkty w Gołdapi.

W sobotnim meczu na Krakusa, Concordia błyskawicznie, bo już w 2 minucie objęła prowadzenie. Po błędzie obrońcy, który zbyt krótko odegrał głową piłkę do swojego bramkarza, Patryk Malanowski został podcięty przez Dawida Ziębę i sędzia bez wahania odgwizdał „jedenastkę”. Karnego na gola zamienił sam poszkodowany przerywając swoją strzelecką niemoc trwającą od sześciu ligowych meczy. W kolejnych minutach gospodarze dążyli do zdobycia następnych bramek, ale mimo kilku groźnych akcji, bramkarz i obrońcy z Korsz wychodzili z nich z obronną ręką. W 36 minucie Słoniki po raz drugi trafiły o siatki za sprawą Mariusza Pelca, ale sędzia uznał, że wcześniej był on na pozycji spalonej. Do przerwy wynik już się nie zmienił i gospodarze prowadzili skromnie jednym trafieniem.

Podobnie jak w pierwszą połowę, tak i w drugą część meczu Concordia weszła z przytupem. W 48 minucie bardzo ładnym, długim podaniem z własnej połowy popisał się Tomasz Szawara, których uruchomił na skrzydle Sebastiana Tomczuka. Pomocnik Słoników zostawił w tyle obrońców i wbiegł w pole karne oddając precyzyjny strzał w długi róg bramki gości i było 2:0. W 51 minucie przyjezdni oddali pierwszy groźny strzał. Po szybkiej akcji Konrad Juraniec strzelił po ziemi z około 18 metrów tuż obok prawego słupka Concordii. W 66 minucie pomarańczowo-czarni prowadzili już 3:0. Po ciekawej, koronkowej akcji, Dominik Pawłowski doskonale dograł w polu karnym do Adama Dudy, który z kilku metrów pokonał bramkarza MKS-u. Chwilę później silny strzał Radosława Lenarta wybronił Dawid Zięba. W 68 minucie świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Radosław Bukacki, ale mając przed sobą praktycznie tylko bramkarza strzelił wysoko nad poprzeczką.

Napór piłkarzy Concordii na bramkę rywala, zakończył się w 72 minucie czwartym golem. Pomarańczowo-czarni zaprezentowali swoim kibicom kolejną, ładną akcję, w której piłka szła jak po sznurku. W jej decydującej części Dominik Pawłowski podał do Adama Dudy, a ten sprytnie odegrał do Radosława Bukackiego, który strzałem z 12 metra pokonał golkipera z Korsz. Kilkadziesiąt sekund później Adam Duda mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał po ziemi wybronił na rzut rożny Dawid Zięba. W 75 minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Paweł Rogoz. Obrońca Concordii będąc sam przed bramkarzem nieczysto trafił w piłkę i w efekcie zdołał ją złapać Dawid Zięba. W 82 minucie szansę debiutu w zespole seniorskim Concordii otrzymał 16-letni obrońca Hubert Piech. To kolejny już debiutant z drużyny juniorów młodszych, a zapewne i nie ostatni, który dostał wiosną szansę pokazania się w ekipie lidera forBET IV ligi. W 86 minucie gospodarze powinni prowadzić pięcioma trafieniami, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem MKS-u nie wykorzystał Radosław Lenart. Tym samym cały mecz zakończył się pewną wygraną Concordii 4:0.

Concordia Elbląg – MKS Korsze 4:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Patryk Malanowski (2'-k.), 2:0 Sebastian Tomczuk (48'), 3:0 Adam Duda (66'), 4:0 Radosław Bukacki (72')

Concordia: Mateusz Złotogórski – Edil de Souza Barros (82' Hubert Piech), Tomasz Szawara, Marcin Kuczyński (60' Paweł Rogoz), Radosław Bukacki, Michał Lewandowski (72' Paweł Pelc), Dominik Pawłowski, Sebastian Tomczuk, Mariusz Pelc (60' Dawid Załucki), Adam Duda, Patryk Malanowski (46' Radosław Lenart).

MKS: Dawid Zięba - Adam Krajewski, Paweł Branicki, Paweł Flis (72' Mariusz Gąsiorowski), Adam Kun (72' Paweł Siwek), Rafał Solecki (82' Jarosław Wołowik), Adam Gąsiorowski (46' Konrad Juraniec), Krzysztof Piwiszkis, Paweł Sawicki, Michał Wołowik, Piotr Trafarski (82' Patryk Harasim).

Żółte kartki: M. Wołowik (MKS)
    Sędziował: Sebastian Sikorski (Olsztyn)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się na wyjeździe z Mrągowią Mrągowo. Mecz zostanie rozegrany 18 maja o godz. 13 w Mrągowie.

Zdjęcia w galerii: fot. Ryszard Biel / info.elblag.pl