Przełamać się i awansować. Pucharowy przerywnik w środku tygodnia [ZAPOWIEDŹ]

    2022-08-22

    Concordia, jako beniaminek III ligi, słabo weszła w nowy sezon. Słoniki w czterech kolejkach zdobyły tylko jeden punkt, dlatego mecz pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z GKS Wikielec, wydaje się być dobrą okazją do przełamania. Łatwo o to jednak nie będzie, bo środowy rywal pomarańczowo-czarnych to spadkowicz z III ligi i obrońca WPP, który już 30 sierpnia zmierzy się w centralnym etapie Pucharu Tysiąca Drużyn z Zagłębiem Sosnowiec. Dla GKS-u potyczka z Concordią będzie więc dobrym sprawdzianem przed meczem o większą stawkę. Początek środowego meczu o godz. 17 w Wikielcu.

    GKS Wikielec ubiegły sezon zakończył na 16 miejscu w grupie pierwszej III ligi i po dwóch sezonach pożegnał się z tymi rozgrywkami. Po spadku w zespole nie doszło jednak do totalnej rewolucji. Z kadry co prawda ubyło aż 12 zawodników (m.in. Adrian Korzeniewski, Jakub Górski, Sebastian Szypulski, Eduards Visnakovs, Łukasz Suchocki), ale trenerowi Damianowi Jarzembowskiemu udało się zachować trzon drużyny na czele z doświadczonymi zawodnikami takimi jak m.in. Piotr Kacperek, Michał Jankowski, Patryk Rosoliński, Hubert Otręba, Arai Kentaro czy Rafał Kujawa. Kadrę uzupełniono wyróżniającymi się w województwie młodzieżowcami. W ten sposób przyszli m.in. Adrian Wasiak (Huragan Morąg), Wiktor Preuss (Piast Gliwice) i Michał Żukowski (Stomil Olsztyn).

    Pierwsze trzy kolejki w forBET IV lidze pokazały, że zespół spod Iławy będzie czołową drużyną rozgrywek, która będzie rywalizować o powrót do III ligi. Bilans tych spotkań to: dwa zwycięstwa u siebie (3:0 z Huraganem Morąg i 2:0 z DKS Dobre Miasto) oraz wyjazdowa porażka (1:2 z Mrągowią Mrągowo). Do tego dochodzi jeszcze pewna wygrana 4:0 w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski z Ossą Biskupiec Pomorski.

    GKS to także zwycięzca WPP w ubiegłym sezonie. Wikielczanie w finale na własnym stadionie pokonali 5:0 Stomil II Olsztyn i już 30 sierpnia zmierzą się u siebie z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec.

    Concordia z kolei słabo rozpoczęła sezon. Elblążanie w czterech pierwszych kolejkach w III lidze zanotowali trzy porażki i jeden remis. Jedyne w tej rundzie zwycięstwo to wysoka wygrana 9:1 z Agatem Jegłownik w rundzie wstępnej WPP. Ewentualna wygrana w pucharowym pojedynku w Wikielcu, z pewnością dodałaby drużynie nowych sił i wiary w umiejętności przed niedzielnym, bardzo trudnym pojedynkiem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

    Do swojej dyspozycji na środowe spotkanie trener Krzysztof Machiński powinien mieć niemal wszystkich zawodników, poza kontuzjowanym od dłuższego czasu Pawłem Pelcem. Pod znakiem zapytania stoi występ Badriego Akubardii, który narzeka jeszcze na uraz mięśniowy.

    Na przestrzeni ostatnich czterech lat Concordia z GKS-em rywalizowała w oficjalnych rozgrywkach pięciokrotnie. W sezonie 2018/2019 w IV lidze dwukrotnie drużyny dzieliły się punktami (2:2 w Elblągu i 1:1 w Wikielcu), a raz w 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski zwyciężyli elblążanie (3:0 w Wikielcu). W sezonie 2020/2021 już w III lidze, w pierwszej rundzie w Wikielcu padł bezbramkowy remis, zaś w rewanżu na Krakusa, po szalonym pojedynku Słoniki zwyciężyły 4:3. Skrót tego ostatniego spotkania zamieszczamy pod artykułem.

    Początek meczu GKS – Concordia w środę, 24 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie w Wikielcu. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Miłosz Karbowski z Kruklanek. Na liniach asystować mu będą Jacek Makowski i Krystian Mucha.

    Skrót ostatniego meczu Concordii z GKS-em.
     

    Superscore IV liga (2025/26)

    1 Concordia Elbląg 13 32
    2 Polonia Lidzbark Warmiński 13 27
    3 Mamry Giżycko 13 25
    4 Stomil Olsztyn 13 25
    5 Sokół Ostróda 13 23
    6 Start Nidzica 13 22
    7 DKS Dobre Miasto 13 19
    8 Tęcza Biskupiec 13 18
    9 Drwęca NML 13 17
    10 Granica Kętrzyn 13 17
    11 Mazur Ełk 13 16
    12 Rominta Gołdap 13 15
    13 Pisa Barczewo 13 15
    14 Mragowia Mragowo 13 11
    15 Olimpia II Elbląg 13 6
    16 GKS Stawiguda 13 4

     

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu

    OSTATNI MECZ

    Superscore IV Liga

    Olimpia II Elbląg

    0:4

    Concordia Elbląg

    Augusto 9'

    Makarski 57'

    Cenkner 80'

    Fercho 87'

     

    Kolejny mecz

    Mrągowia Mrągowo

    Superscore IV Liga

    8.11.2025 13:00

    Krakusa

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99, e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17, dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    Koordynator Szkółki Piłkarskiej
    pon. 15:30-19:00, czw. 7:00-11:00

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony