Przełamania nie było. Futsaliści Concordii ulegli akademikom z Warszawy. Zobacz FILM

    2018-12-10
     fot. Ryszard Biel / info.elblag.pl

    Mimo optymistycznego początku i prowadzenia 1:0, drużynie futsalowej Concordii nie udało się odnotować pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w grupie północnej I ligi. Pomarańczowo-czarni w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy i zarazem ostatnim w tym roku, przegrali w Hali Sportowo-Widowiskowej z AZS Uniwersytet Warszawski 3:5. Bramki dla Concordii w tym meczu zdobywali: Dominik Domagała, Mikołaj Kowalski i Aleksander Nowicki.

    Concordia dobrze rozpoczęła mecz z akademikami z Warszawy. Już w 3 minucie do bramki rywala trafił Dominik Domagała i wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do pierwszego zwycięstwa. Niestety kolejne minuty należały do gości, którzy w ciągu jednej minuty zdobyli dwa gole i objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą po strzale Jakuba Nahornego piłka otarła się o nogi Dominika Pawłowskiego, po czym wturlała się do bramki i po pierwszej połowie goście prowadzili 3:1. Niecałe dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, elblążanie musieli grać w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Szymon Hołowienko. Chwilę później AZS wygrywał już w Elblągu różnicą trzech bramek, gdy do bramki trafił Portugalczyk Duarte. W tej sytuacji trener Bianga zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem i to przyniosło efekt. W 38 minucie optymizmu w serca kibiców Concordii wlała bramka Mikołaja Kowalskiego. Niestety nie na długo, bo pół minuty później akademicy trafili do pustej bramki i było 2:5. Gola na otarcie łez kilkanaście sekund przed końcową syreną zdobył jeszcze Aleksander Nowicki i Concordia uległa AZS UW 3:5.
     

    Był to bardzo szarpany mecz w naszym wykonaniu. Za dużo było nerwowości. Widać, że zawodnicy bardzo chcieli przełamać tę niemoc i zdobyć pełną pulę w Elblągu. Niestety po raz kolejny nie udało się, ale sami sobie jesteśmy winni temu. Złe wybory w sytuacjach, które mamy powodują to, że nie zdobywamy bramek. Jest też obrona i szybka organizacja gry po stracie, która jest jedną z najważniejszych rzeczy. Jeszcze wiele pracy przed nami. Ta pierwsza runda była dla nas nauką i okresem przygotowawczym. Zespół czyni postępy, ale w sposób powolny. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu

    – powiedział na gorąco po meczu trener Concordii Andrzej Bianga.

    Co miał jeszcze do powiedzenia po meczu trener Bianga możecie usłyszeć w naszym materiale filmowym, w którym zobaczycie także bramki z pojedynku z AZS UW.

    Concordia Elbląg – AZS UW Warszawa 3:5 (1:3)
    Bramki: 1:0 Dominik Domagała (3:40), 1:1 Radosław Marcinkowski (7:47), 1:2 Przemysław Kępiński (8:54), 1:3 Dominik Pawłowski (17:15-sam.), 1:4 Duarte (33:03), 2:4 Mikołaj Kowalski (38:04), 2:5 Piotr Wielgus (38:42), 3:5 Aleksander Nowicki (39:16)

    Concordia: Marcin Wolski – Maciej Martynowski, Mikołaj Kowalski, Aleksander Nowicki, Szymon Hołowienko oraz Mateusz Pietkiewicz, Dominik Pawłowski, Dominik Domagała, Przemysław Zacharski, Mateusz Lipiński.

    AZS UW: Tomasz Warszawski - Piotr Wielgus, Duarte, Michał Dobkowski, Radosław Marcinkowski oraz Michał Łasecki, Tomasz Żebrowski, Jakub Nahorny, Przemysław Kępiński, Grzegorz Rathnau, Denys Lifanov, Bartosz Przyborek.

    Czerwona kartka: Szymon Hołowienko (32:31)

    Pomarańczowo-czarni pierwszą rundę sezonu kończą z dorobkiem 2 punktów na ostatnim 12 miejscu w tabeli. Kolejny mecz Concordia rozegra dopiero za miesiąc – 13 stycznia u siebie z Heliosem Białystok.
     

       

    Superscore IV liga (2025/26)

    1 Stomil Olsztyn 23 50
    2 Concordia Elbląg 22 49
    3 Polonia Lidzbark Warmiński 22 47
    4 Sokół Ostróda 23 45
    5 Start Nidzica 23 43
    6 Mamry Giżycko 23 39
    7 Tęcza Biskupiec 23 34
    8 DKS Dobre Miasto 23 34
    9 Pisa Barczewo 22 31
    10 Rominta Gołdap 22 30
    11 Mazur Ełk 23 27
    12 Granica Kętrzyn 23 24
    13 Drwęca NML 23 22
    14 Mragowia Mragowo 23 15
    15 Olimpia II Elbląg 23 13
    16 GKS Stawiguda 23 9

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu

      

      

    OSTATNI MECZ

    Superscore IV Liga

    Concordia Elbląg

    2:0

    GKS Stawiguda

    Tomczuk 24'

    Augusto 84'

     

    Kolejny mecz

    Superscore IV Liga

    Mazur Ełk

    30.04.2026 r., 16:00

    Ełk

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99, e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17, dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    Koordynator Szkółki Piłkarskiej
    pon. 14:30-18:00, czw. 7:00-11:00

    Kontakt z administratorem strony poprzez profil klubu na Facebooku.

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony