Remis Concordii w pierwszym sparingu

    2018-01-25
     fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

    W swoim pierwszym sparingu w przerwie zimowej piłkarze Concordii Elbląg zremisowali 2:2 z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Bramki dla pomarańczowo-czarnych w tym spotkaniu zdobywali: Paweł Rogoz i Jakub Konieczki. W środowym meczu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej, w elbląskim zespole testowano sześciu zawodników. Szansę gry dostali również utalentowani juniorzy Concordii.

    Od wznowienia przez Concordię treningów, z kadrą elbląskiego czwartoligowca trenuje pięciu przymierzanych do zespołu zawodników. Wśród nich są m.in. 29-letni bramkarz Marcin Wolski (Błękitni Orneta), 25-letni pomocnik Sebastian Wiśniewski (Zalew Frombork), 22-letni pomocnik Dominik Domagała (Żuławy NDG) oraz 22-letni obrońca Paweł Rogoz (Grom Nowy Staw). W pierwszym sparingu z Żuławami, z dobrej strony pokazał się zwłaszcza ten ostatni. Grający na pozycji stopera wychowanek elbląskiej Olimpii otworzył wynik środowego pojedynku w 23 minucie. Wystarczyło jednak kolejnych dziesięć minut, by goście doprowadzili do remisu. Stało się tak, po rzucie rożnym i strzale głową kapitana Żuław Karola Szweca.

    Od początku drugiej połowy na boisku pojawiło się dziewięciu nowych piłkarzy, w tym testowany 23-letni japoński pomocnik Hiroaki Shimakura, który występował ostatnio w USA. Niezgrany ze sobą zespół szybko stracił drugą bramkę, po tym jak na listę strzelców wpisał się Patryk Szramka. Concordia dążyła jednak do wyrównania i ta szuka udała jej się w 81 minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła pod nogi Jakuba Konieczki, który trafił do pustej bramki.

    Przeciwko Żuławom szansę gry dostali wyróżniający się juniorzy elbląskiego zespołu: Jakub Komuniewski, Kuba Kruk, Karol Kruk, Wojciech Łojeczko i Jakub Konieczki. W sparingu nie mogli natomiast zagrać kontuzjowani: Kuba Szymanowski i Dawid Załucki oraz przebywający jeszcze w Brazylii Edil de Souza Barros, który wróci do klubu na początku lutego.

    Ten sparing był dla nas dobrą jednostką treningową – podsumował środowy mecz trener Concordii Łukasz Nadolny. - Widać było po chłopakach, że mają już trochę w nogach. Zauważalny był również brak dokładności i zgrania. Nie oszukujmy się jednak, że zespół budujemy praktycznie na nowo. W tym meczu testowaliśmy sześciu zawodników, do tego grało 5 juniorów, w tym dwóch 15-latków. Mając to na względzie sparing uważam do udanych. Po tym meczu będziemy chcieli dopiąć pierwsze dwa transfery. Pozostałym zawodnikom testowanym, nadal będziemy się przyglądać – powiedział szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych.


    Concordia Elbląg – Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Paweł Rogoz (23'), 1:1 Karol Szwec (33'), 1:2 Patryk Szramka (52'), 2:2 Jakub Konieczki (81')

    Concordia: (I połowa) Adrian Kostrzewski – Sebastian Lubiejewski, Paweł Rogoz, Daniel Ciesielski, Jakub Komuniewski, Michał Lewandowski, Karol Kruk, Dominik Domagała, Damian Kozak, Sebastian Tomczuk, zawodnik testowany.
    (II połowa) Marcin Wolski – Sebastian Wiśniewski, Łukasz Laskowski, Paweł Rogoz, Kuba Kruk, Paweł Pelc, Karol Kruk, Hiroaki Shimakura, Mariusz Pelc, zawodnik testowany (60' Wojciech Łojeczko), Jakub Konieczki.

    Drugi mecz sparingowy Concordia rozegra w najbliższą sobotę, 27 stycznia z Powiślem Dzierzgoń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

       

    Superscore IV liga (2025/26)

    1 Concordia Elbląg 15 36
    2 Mamry Giżycko 15 31
    3 Stomil Olsztyn 15 31
    4 Polonia Lidzbark Warmiński 15 30
    5 Sokół Ostróda 15 29
    6 DKS Dobre Miasto 15 25
    7 Start Nidzica 15 25
    8 Tęcza Biskupiec 15 22
    9 Drwęca NML 15 20
    10 Mazur Ełk 15 19
    11 Rominta Gołdap 15 18
    12 Granica Kętrzyn 15 17
    13 Pisa Barczewo 15 15
    14 Mragowia Mragowo 15 11
    15 Olimpia II Elbląg 15 6
    16 GKS Stawiguda 15 4

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu

      

      

    OSTATNI MECZ

    Superscore IV Liga

    Tęcza Biskupiec

    2:2

    Concordia Elbląg

    Kolesnyk 21'

    Galik 85'

    -

    Makarski 40'

    Tomczuk 79'

     

    Kolejny mecz

    Rominta Gołdap

    Superscore IV Liga

    2026 rok

    Gołdap

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99, e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17, dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    Koordynator Szkółki Piłkarskiej
    pon. 15:30-19:00, czw. 7:00-11:00

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony