Remis juniorów Concordii w ostatnim sparingu przed ligą

2018-03-13

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed pierwszym meczem ligowym w rundzie wiosennej, juniorzy młodsi Concordii Elbląg zremisowali z Pomezanią Malbork 1:1. W spotkaniu tym trener Marcin Szweda miał do dyspozycji kilku zawodników z drużyny trampkarza Concordii. Niestety naszym zawodnikom nie dopisywała skuteczność, a jedyną bramkę zdobył w końcówce meczu Patryk Firlej.

Mecz nie ułożył się tak, jak sobie to zakładaliśmy. Szybko straciliśmy gola po niepotrzebnej stracie w środkowej strefie boiska. Jak się później okazało, była to jedyna sytuacja Pomezanii w pierwszej połowie – przyznaje trener juniorów młodszych Concordii Marcin Szweda. - Jeśli chodzi o naszą grę, to nie potrafiliśmy wykończyć sytuacji podbramkowych, których mieliśmy bardzo dużo i do przerwy przegrywaliśmy 0:1 – relacjonuje sobotni sparing na boisku przy ul. Skrzydlatej szkoleniowiec Concordii.

Zespół juniora młodszego w tym meczu został wzmocniony kilkoma zawodnikami z prowadzonej przez trenera Krzysztofa Machińskiego drużyny trampkarza Concordii. Wszyscy zameldowali się na boisku od początku drugiej połowy i, jak przyznaje Marcin Szweda, spisywali się bardzo dobrze.

Z dobrej strony zaprezentował się zwłaszcza urodzony w 2004 roku Iwo Rudziński, który na tle juniorów Pomezanii wyglądał bardzo korzystnie – podkreśla trener Szweda.

Gospodarze w drugiej połowie mieli nadal sporą przewagę nad Pomezanią. Coraz groźniejsze akcje Concordii, przyniosły efekt dopiero w końcówce meczu, gdy po rzucie rożnym wyrównującą bramkę dla pomarańczowo-czarnych zdobył Patryk Firlej.

Concordia Elbląg junior młodszy - Pomezania Malbork junior młodszy 1:1 (0:1)
    Bramka dla Concordii: Patryk Firlej

Concordia (I połowa): Hubert Piech - Hubert Dąbrowski, Jakub Kruk, Kacper Fedyna, Radosław Pasik, Wiktor Kaczorowski, Szymon Drewek, Kacper Ławniczek, Maciej Wachowicz, Wojciech Łojeczko, Michał Błaszczyk.
    (II połowa) testowany bramkarz - Marcel Gembal, Jakub Rękawek, Krzysztof Wróblewski, Radosław Pasik, Jakub Janowski, Iwo Rudziński, Borys Łesyk, Patryk Firlej, Kacper Trochowski, Olaf Fercho.

Teraz przed Concordią pierwszy mecz w wojewódzkiej Ekstraklasie B1 juniora młodszego. Rundę wiosenną pomarańczowo-czarni zainaugurują w sobotę, 17 marca o godz. 14:00 meczem z Olimpią Elbląg. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej.