Remis w ostatnim sparingu przed ligą [ZDJĘCIA]

2020-07-29
    Bramkę dla Concordii w sparingu z Huraganem zdobył Radosław Lenart fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W środowe popołudnie (29 lipca) piłkarze Concordii rozegrali swój ostatni sparing przed startem rozgrywek III ligi. Pomarańczowo-czarni po raz drugi tego lata zmierzyli się towarzysko z Huraganem Morąg i drugi raz padł wynik 1:1. Tym razem spotkanie odbyło się w Morągu i jako pierwsi na prowadzenie za sprawą Radosława Lenarta wyszli elblążanie. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w drugiej połowie.

W środowym meczu w elbląskim zespole wystąpiło 19 zawodników, w tym jeden testowany młodzieżowiec – 17-letni pomocnik Aleks Łęcki (ostatnio FASE Szczecin). W kadrze meczowej zabrakło jedynie narzekającego na drobny uraz Mateusza Szmydta oraz Adriana Włocha, któremu klub podziękował za grę.

Od pierwszych minut sparingowego pojedynku w Morągu przewagę posiadali gracze Concordii, którzy przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Jedna z nich, w 17 minucie zakończyła się ładną bramką Radosława Lenarta, który pokonał bramkarza Huraganu strzałem z narożnika pola karnego. Trzy minuty później powinno być 2:0, ale tym razem „Lenti” po minięciu bramkarza z ostrego kąta strzelił w słupek. Na początku drugiej połowy, w 48 minucie piłkę do bramki po zagraniu Antona Kolosova skierował Jakub Bojas, ale sędzia linowy niesłusznie uznał, że zawodnik pomarańczowo-czarnych był na pozycji spalonej.

W drugiej części meczu w obu zespołach nastąpiło sporo zmian i gra się wyrównała. W 66 minucie Huragan wyrównał za sprawą Mariusza Deca, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Więcej goli kibice już nie oglądali, choć sytuacji do ich zdobycia nie brakowało. W Concordii z dobrej strony pokazał się Kamil Szawaryn, który przynajmniej dwukrotnie popisał się dobrymi interwencjami. W elbląskim zespole w końcówce spotkania brakowało skutecznego wykończenia kilku groźnie zapowiadających się akcji.

Bilans letnich sparingów Concordii to sześć rozegranych spotkań, w tym cztery remisy i dwie porażki, a także wygrany po dogrywce mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski z Jeziorakiem Iława. Już za półtorej tygodnia (8/9 sierpnia) Słoniki na inaugurację sezonu zmierzą się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Huragan Morąg – Concordia Elbląg 1:1 (0:1)
    Bramki: 0:1 Radosław Lenart (17'), 1:1 Mariusz Dec (66')

Concordia: Hubert Banach – Tomasz Szawara, Patryk Burzyński, Rafał Maciążek, Marcin Kurs, Radosław Bukacki, Hubert Otręba, Bartosz Danowski, Dominik Pawłowski, Radosław Lenart, Anton Kolosov.
    Zagrali także: Kamil Szawaryn, Łukasz Kopka, Jakub Bojas, Szymon Drewek, Paweł Pelc, Mariusz Pelc, Hubert Piech, Aleks Łęcki.