Remis w sparingu z ligowym rywalem [ZDJĘCIA]

2023-02-11
    Eryk Jarzębski strzela bramkę dla Concordii fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W ósmym meczu kontrolnym Concordia zremisowała z ligowym rywalem Sokołem Ostróda. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną gospodarzy 2:0. W drugiej części lepsi byli pomarańczowo-czarni, którzy po golach Eryka Jarzębskiego i Mateusza Jońcy doprowadzili do wyrównania. Rozgrywane w Ostródzie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 2:2.

Na sobotni sparing trener Adrian Żurański zabrał 20 zawodników. Ostatecznie na boisku pojawiło się 19. Nie wystąpił jedynie Mariusz Pelc, który po rozgrzewce zgłosił drobny uraz. W meczowej kadrze sześciu graczy to zawodnicy testowani, z czego trzech zaprezentowało się po raz pierwszy. Trener Żurański nadal szuka wzmocnień w formacji defensywnej, stąd przeciwko Sokołowi od pierwszej minuty zagrali dwaj obrońcy: 25-letni Sebastian Weremko (ostatnio Broń Radom) oraz 22-letni Dawid Rogoziński (Polonia Nysa). Całą drugą połowę w elbląskiej bramce zagrał z kolei 20-letni Jakub Wąsowski (Ślęza Wrocław).

Pierwsza połowa to przewaga Sokoła, który grał odważniej i agresywniej. Miejscowi szybko, bo już w 3 minucie objęli prowadzenie. Fatalny błąd popełnił
    Szymon Matysiak, który mówiąc piłkarskim językiem „wypluł” piłkę po niegroźnym strzale. Ta trafiła wprost pod nogi nadbiegającego Dawida Kasprzyka, który z bliska wpakował ją do pustej bramki. Słoniki mogły błyskawicznie odpowiedzieć, bo już chwilę później Joao Augusto znalazł się w wyśmienitej okazji. Niestety w decydującym momencie Brazylijczyk strzelił nieznacznie nad poprzeczką. Sokół podwyższył prowadzenie w 20 minucie, gdy Mateusz Furman otrzymał podanie z linii końcowej boiska i celnym strzałem z pola karnego pokonał elbląskiego golkipera. W drugiej połowie w obu zespołach nastąpiło sporo zmian, a role na boisku się odwróciły. To Concordia dominowała i częściej była przy piłce. Swoją przewagę elblążanie udokumentowali dwoma golami, a gdyby skuteczność dopisała, to mogłoby pokusić się nawet o zwycięstwo. Najpierw w 57 minucie, po rzucie rożnym, Eryk Jarzębski mocnym uderzeniem z kilku metrów dał swojej drużynie bramkę kontaktową. Następnie w 68 minucie Jarzębski zagrał wzdłuż bramki do Mateusza Jońcy, który z bliska posłał piłkę do siatki. Pojedynek ostatecznie zakończył się sprawiedliwym remisem.

Mecz z Sokołem Ostróda był bardzo dobrym sprawdzianem przed ligą z mocnym rywalem z górnej części tabeli. Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść rywala, choć wynik nie odzwierciedlał stworzonych sytuacji. Pierwsza bramka zdobyta po krytycznym błędzie defensywy, natomiast druga jak najbardziej zasłużona po kombinacyjnej stylowej akcji. My, pomimo mocno zagęszczonego środka przez rywala, skutecznie mijaliśmy ich pressing, co nam przyniosło kilka dogodnych sytuacji, które niestety nie zostały wykorzystane w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania przejęliśmy inicjatywę i większa ilość stworzonych sytuacji przyniosła nam bramki dające remis. Zarówno my jak i przeciwnik, dokonaliśmy wielu zmian w meczu, co nie odzwierciedla w pełni ligowej rywalizacji, natomiast mecz pokazał kto jest w stanie dawać jakość oraz jakie mankamenty w grze mamy jeszcze do poprawy – podsumował mecz trener Concordii Adrian Żurański.

Aktualny sparingowy bilans Concordii, to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 2:2 (2:0)
    Bramki: 1:0 Dawid Kasprzyk (3'), 2:0 Mateusz Furman (20'), 2:1 Eryk Jarzębski (57' – asysta Weremko), 2:2 Mateusz Jońca (68' – asysta Jarzębski)

Concordia: Szymon Matysiak – Sebastian Weremko, Tomasz Szawara, Dawid Rogoziński, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Mateusz Szmydt, Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano, Michał Góral.

Zagrali także: Jakub Wąsowski, Jakub Rękawek, Oskar Kottlenga, Mateusz Zielecki, Mateusz Jońca, Maciej Kaczorowski, Michał Błaszczyk, zawodnik testowany.