Słonie pokonały u siebie Huragan Wołomin

2016-10-03

Ważne trzy punkty zdobyli dziś (1 października) piłkarze Concordii Elbląg. W spotkaniu 10 kolejki III ligi pokonali na stadionie przy Agrykola Huragan Wołomin 2:0 (1:0). Bramki dla elbląskiego zespołu zdobywali: Mariusz Pelc i Edil de Souza Barros. Zwycięstwo to pozwoliło podopiecznym trenera Łukasza Nadolnego wydostać się ze strefy spadkowej.

Piłkarze Concordii wyraźnie odbili się od dołka, jaki jeszcze niedawno trapił ich przez kilka kolejek. Ostatnie dobre mecze - trzy wygrane (licząc także mecz pucharowy z Dębem Kadyny) i 7 zdobytych punktów w lidze, pozwoliły elbląskiemu zespołowi odbić się od dolnej strefy tabeli.

W spotkaniu z Huraganem Słonie przez cały mecz były stroną dominującą i gdyby tylko dopisała skuteczność, to pojedynek ten mógłby zakończyć się pogromem wołominian. Przyjezdni sami utrudnili sobie życie, gdy w 26 minucie były gracz Olimpii a obecnie Huraganu Jacek Koza ujrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Bernardzie Powszuku. Zespół z Wołomina musiał przez ponad godzinę radzić sobie w dziesiątkę. Szybko wykorzystała to Concordia, która już w 32 minucie objęła prowadzenie po pięknym strzale Mariusza Pelca z rzutu wolnego z ok. 20 m.

W drugiej połowie, a zwłaszcza w jej ostatnich 20 minutach Concordia urządziła sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Szkoda tylko, że mało skuteczny. Z kilku doskonałych sytuacji bramkowych tylko jedną udało zamienić się na gola. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się Edil de Souza Barros, który wykończył świetną akcję Mateusza Szmydta.

- Wynik cieszy bardziej od gry. Ciężko gra się z takimi przeciwnikami, jak dzisiaj. Spodziewaliśmy się, że nie będzie to łatwe spotkanie. Wiedzieliśmy, że rywal będzie grał prostą piłką do przodu. Martwi to, że podobnie jak na Ursusie mieliśmy mnóstwo niewykorzystanych sytuacji m.in. słupki, sytuacje sam na sam. Cieszymy się jednak ze zwycięstwa i trzeciego meczu na zero z tyłu. Co ważne punktujemy i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej - powiedział po meczu Łukasz Nadolny, trener Concordii Elbląg.

W kolejnym meczu ligowym Concordia zagra 9 października na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Wcześniej, bo już we wtorek (4 października) zespół Łukasza Nadolnego zmierzy się z Olimpią III Elbląg w meczu kolejnej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się o godz. 15:30 na stadionie przy ul. Moniuszki.

Concordia Elbląg - Huragan Wołomin 2:0 (1:0)
    1:0 - M. Pelc (32,), 2:0 - Edil de Souza (89,).
    Concordia: Matłoka - Powszuk, Kamiński, Edil, Tomczuk, Kiełtyka, M. Pelc (60. P. Pelc), Lewandowski (46. Burzyński), Szmydt, Otręba (79. Kuczkowski), Strach (87. Pietrewicz).
    Huragan: Derejko - Woźniak (78. Maciak), Ławcewicz, Moryc, Żurawski, Lewicki (78. Dukalski), Jasiński (90. Jąkała), Tokaj, Koza, Choiński (67. Ndakiza), Wielądek.
    Żółte kartki: Edil, Tomczuk, Szmydt, Burzyński (Concordia) - Choiński, Wielądek, Lewicki (Huragan).
    Czerwona kartka: Koza (26.)
    Sędziował: Paweł Jarguz (W-M ZPN).