
Zanim piłkarze Concordii przystąpią do sobotniego, ligowego meczu w Ostródzie, już w najbliższą środę (14 września) czeka ich mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski. W drugiej rundzie tych rozgrywek pomarańczowo-czarni zmierzą się na wyjeździe z Huraganem Morąg, z którym jeszcze w zeszłym sezonie zaciekle rywalizowali o mistrzostwo forBET IV ligi. Dziś Huragan to już zupełnie inny zespół. Morążanie obecnie zajmują przedostatnie miejsce w lidze, a ich celem jest utrzymanie się w gronie czwartoligowców. Początek pucharowej potyczki o godz. 16 w Morągu.
Huragan Morąg w ubiegłym sezonie niemal do ostatniej kolejki walczył z Concordią o awans do III ligi. Ostatecznie morąski zespół zajął drugie miejsce w tabeli, co w klubie uznano za porażkę. Latem drużyna przeszła rewolucję kadrową. Z Huraganem pożegnali się m.in. trener Andrzej Malesa oraz najbardziej doświadczeni zawodnicy: Paweł Galik, Michał Ressel, Karol Styś, Michał Kiełtyka, Mateusz Lawrenc, Adrian Podgórski, Patryk Burzyński, Adam Malinowski, Anton Kolosov, Mateusz Muszyński czy Adrian Wasiak. Zespół objął trener Fabian Wieliczko, a uzupełnili go głównie gracze młodzi oraz z niższych lig.
Jak było do przewidzenia, to odbiło się na wynikach Huraganu, który po 6 kolejkach zajmuje przedostatnie, 15 miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Jedyne zwycięstwo morąski zespół odniósł 14 sierpnia w meczu 2 kolejki, w której pokonał u siebie Olimpię II Elbląg 3:2. Później przyszedł jeszcze wyjazdowy remis 2:2 z Pisą Barczewo. I to tyle jeśli chodzi o punktową zdobycz. W pozostałych czterech ligowych spotkaniach podopieczni Fabiana Wieliczko zanotowali cztery porażki: 0:3 z GKS Wikielec, 1:4 z Mamrami Giżycko, 2:3 z Olimpią Olsztynek i 2:5 w poprzednią sobotę z Motorem Lubawa. Do tej pory nasz najbliższy rywal zdobył w lidze 10 goli i stracił ich 19. Najskuteczniejszymi zawodnikami Huraganu są: Jakub Stankiewicz i Cezary Januszkiewicz, którzy zdobyli po 2 gole.
Lepiej niż w lidze, morążanom wiedzie się w Wojewódzkim Pucharze Polski. W dwóch poprzednich rundach Huragan pokonał najpierw Dąb Kadyny (A-klasa) 3:1, a następnie Kormorana Zwierzewo (klasa okręgowa) 4:1.
W poprzednim sezonie w IV lidze, w meczach Concordii z Huraganem, jesienią w Morągu zwyciężyli gospodarze 1:0, a wiosną na Krakusa lepsi okazali się pomarańczowo-czarni, wygrywając 3:1. Skróty obu tych spotkań zamieszczamy pod artykułem.
Concordia, której również nie wiedzie się w lidze, w WPP do tej pory też pokonała dwóch rywali, wygrywając w rundzie wstępnej z Agatem Jegłownik 9:1, a w pierwszej rundzie z GKS Wikielec po rzutach karnych (0:0 po dogrywce, 5:4 po karnych). Od tego ostatniego spotkania Słoniki zanotowały trzy porażki w lidze, więc środowy meczu w Morągu będzie okazją do przełamania się i poprawienia nastojów w elbląskim zespole.
Początek meczu Huragan – Concordia w środę, 14 września o godz. 16:00 na obiekcie przy ul. Żeromskiego 36 w Morągu. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Grzegorz Kujawa z Olsztyna. Na liniach asystować mu będą Damian Dębski i Jakub Grembocki.
Dwa ostatnie mecze Concordii z Huraganem
Superscore IV liga (2025/26)
1 | Sokół Ostróda | 7 | 16 |
2 | Concordia Elbląg | 7 | 16 |
3 | Start Nidzica | 7 | 14 |
4 | Mamry Giżycko | 7 | 13 |
5 | Tęcza Biskupiec | 7 | 13 |
6 | Polonia Lidzbark Warmiński | 7 | 13 |
7 | Stomil Olsztyn | 7 | 12 |
8 | Drwęca NML | 7 | 11 |
9 | Pisa Barczewo | 7 | 10 |
10 | Mazur Ełk | 7 | 9 |
11 | Granica Kętrzyn | 7 | 9 |
12 | Rominta Gołdap | 7 | 8 |
13 | DKS Dobre Miasto | 7 | 8 |
14 | Olimpia II Elbląg | 7 | 3 |
15 | Mrągowia Mrągowo | 7 | 1 |
16 | GKS Stawiguda | 7 | 0 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu
Superscore IV Liga
Concordia Elbląg
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Bukacki 18', 65'
Tomczuk 25'
Augusto 43'
Kolejny mecz
GKS Stawiguda
Superscore IV Liga
20.09.2025, 16:00
Stawiguda