
Z powodu renowacji murawy na stadionie przy ul. Krakusa, piłkarze Concordii pierwsze dwa mecze w III lidze rozegrali na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. W spotkaniach tych pomarańczowo-czarni wywalczyli jeden punkt. Boisko na Krakusa jest już gotowe, czas więc wrócić na stadion, na którym Słoniki czują się najlepiej. Już w środę (17 sierpnia) rywalem elblążan w 3 kolejce będzie Legionovia Legionowo, która w zeszłym sezonie do ostatniej kolejki walczyła z Polonią Warszawa o awans do II ligi. Początek pojedynku o godz. 17. Wstęp dla kibiców jak zawsze jest wolny.
Dla Legionovii jest to trzeci sezon w III lidze, od momentu spadku w 2020 roku z II ligi. W poprzednim sezonie drużyna z Legionowa była o krok od wywalczenia awansu. Długo prowadziła w tabeli grupy pierwszej, ale na ostatniej prostej dała się wyprzedzić warszawskiej Polonii i ostatecznie zajęła drugą pozycję ze stratą jednego punktu do triumfatora rozgrywek.
W letniej przerwie w legionowskim zespole doszło do kilku zmian kadrowych. Legionovię opuścili m.in. dwaj czołowi zawodnicy Michał Bajdur (Polonia Warszawa) i Piotr Bujak (Wieczysta Kraków). W ich miejsce pozyskano nowych. Do drużyny dołączyli: znany z występów w ostatnich dwóch sezonach w Olimpii Elbląg Marcin Bawolik, ale także Daniel Choroś (Pogoń Grodzisk Maz.), Kamil Kumoch (Broń Radom), Szymon Wiejak i Sebastian Pociecha (MKS Piaseczno).
Legionovia obecny sezon rozpoczęła od wyjazdowej wygranej 3:1 nad Pilicą Białobrzegi. W miniony weekend natomiast uległa u siebie beniaminkowi Olimpii Zambrów 1:2, zdobywając honorową bramkę w doliczonym czasie meczu. Ten wynik, który można uznać za sporą niespodziankę, pokazuje jednocześnie, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a nawet zdecydowany faworyt może stracić punkty. Po dwóch kolejkach, nasz najbliższy rywal z 3 punktami na koncie plasuje się na 8 miejscu w tabeli.
Podopieczni trenera Michała Pirosa liczą, że w środę w Elblągu szybko zmażą plamę za ostatni pojedynek. Concordia natomiast zamierza powalczyć o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Można zapytać, gdzie nie wygrywać, jak nie we własnym domu? Pomarańczowo-czarni ostatni swój mecz na stadionie przy Krakusa rozegrali 11 czerwca br. W przedostatniej kolejce forBET IV ligi elblążanie pokonali Pisę Barczewo 2:0.
Cieszę się, że w środę zagramy już na swoim obiekcie. To jest nasz dodatkowy atut. Jestem zbudowany naszą grą w ostatnim meczu z Unią. Liczę, że w pojedynku z Legionovią oprócz dobrej gry w defensywie, znów nie stracimy żadnej bramki, ale też chociaż jedną strzelimy – mówi przed meczem trener Concordii Krzysztof Machiński.
Do tej pory Concordia z Legionovią rywalizowały ze sobą trzykrotnie. Pierwsze dwa spotkania miały miejsce w sezonie 2013/2014. Wówczas w II lidze dwukrotnie lepsza była drużyna z Legionowa, która u siebie zwyciężyła 4:0, a w rewanżu w Elblągu 2:1. Do ostatniego starcia doszło dwa lata temu. 22 sierpnia 2020 roku w 3 kolejce III ligi, Słoniki uległy na Krakusa Legionovii 0:2 (skrót tego meczu zamieszczamy pod artykułem). W spotkaniu tym zagrali Tomasz Szawara, Łukasz Kopka, Radosław Bukacki, Mateusz Szmydt i Mariusz Pelc, którzy dziś również znajdują się w kadrze pomarańczowo-czarnych. Słoniki czas na pierwsze punkty z Legionovią!
Początek meczu Concordia – Legionovia w środę, 17 sierpnia o godz. 17:00 na obiekcie przy ul. Krakusa. Wstęp dla kibiców jest wolny. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Szymon Rutkowski z Bydgoszczy. Na liniach asystować mu będą Bartosz Kaszyński i Dawid Kosmal.
ForBet IV liga (2024/25)
1 | MLKS Znicz Biała Piska | 30 | 67 |
2 | MKS Start Nidzica | 30 | 65 |
3 | BKS Tęcza Biskupiec | 30 | 61 |
4 | Rominta Gołdap | 30 | 56 |
5 | OKS Sokół Ostróda | 30 | 49 |
6 | DKS Dobre Miasto | 30 | 48 |
7 | MMKS Concordia Elbląg | 30 | 47 |
8 | MKS Mrągowia Mrągowo | 30 | 45 |
9 | Granica Kętrzyn | 30 | 43 |
10 | GKS Mamry Giżycko | 30 | 42 |
11 | ZKS Olimpia II Elbląg | 30 | 32 |
12 | Pisa Primavera Barczewo | 30 | 31 |
13 | Mazur Ełk | 30 | 30 |
14 | Jeziorak Iława | 30 | 20 |
15 | MKS Olimpia Olsztynek | 30 | 16 |
16 | Stomil II Olsztyn SA | 30 | 16 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
13-14 miejsce - baraże o utrzymanie
16-15 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej
Jeziorak Iława
Concordia Elbląg
Bukacki 51' k.
Wieliczko 53', 67' k.
-
Imaiida 52'
Stanikowski 57'
Sedlewski 69'
-
ForBet IV liga
Sezon 2025/26