Strzelecki festiwal w ósmym sparingu. Concordia rozgromiła Polonię Pasłęk

2019-02-14

Po serii gier z zespołami głównie trzecioligowymi, piłkarze Concordii w środowy wieczór (13 lutego) zmierzyli się na boisku przy Skrzydlatej z mniej wymagającym rywalem. Pomarańczowo-czarni, jak można się było tego spodziewać, urządzili sobie tego dnia trening strzelecki wygrywając 9:0 z grającą w klasie okręgowej Polonią Pasłęk. Do bramki przeciwnika trafiali: Patryk Malanowski (2 bramki), Dominik Pawłowski (2), Szymon Ratajczyk (2), Radosław Bukacki, Adam Duda i Damian Kozak.

Przeciwko Polonii zagrać nie mógł Radosław Lenart, który z powodu kontuzji kolana będzie mógł wrócić do treningów za około 3 tygodnie. W środowym sparingu nie wystąpił również Radosław Pasik, który tego dnia dostał wolne od trenera. W pomarańczowo-czarnych barwach w pierwszej połowie zobaczyliśmy za to dwie nowe twarze. W Concordii testowani byli: 28-letni bramkarz Hieronim Zoch (ostatnio pierwszoligowe Wigry Suwałki, w przeszłości grał w Concordii) i 27-letni pomocnik Krzysztof Garczewski (Wierzyca Pelplin).

Środowa gra kontrolna przebiegała pod zupełne dyktando Słoników. Polonia mądrze się broniła aż do 25 minuty. Wówczas wynik spotkania otworzył sprytnym strzałem tuż przy słupku Radosław Bukacki. W pierwszej części meczu worek z bramkami rozwiązał się w ostatnich dziesięciu minutach. W 34 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego nad murem popisał się Patryk Malanowski. Dwie minuty później, choć na raty, to piłkę do bramki skierował Adam Duda. Na 4:0 podwyższył Patryk Malanowski, który wygrał pojedynek z obrońcami i bramkarzem. Piątego gola zdobył po rzucie rożnym uderzeniem z bliska Damian Kozak.

W przerwie w elbląskiej drużynie nastąpiło osiem zmian i na kolejne trafienia trzeba było czekać do 66 minuty. Wtedy świetnym strzałem w lewy górny róg pasłęckiej bramki popisał się Dominik Pawłowski. Ostatnie trzy gole padły w samej końcówce meczu, a ich autorami byli 15-letni Szymon Ratajczyk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz Dominik Pawłowski.

Concordia Elbląg – Polonia Pasłęk 9:0 (5:0)
    Bramki: 1:0 Radosław Bukacki (25'), 2:0 Patryk Malanowski (34'), 3:0 Adam Duda (36'), 4:0 Patryk Malanowski (40'), 5:0 Damian Kozak (42'), 6:0 Dominik Pawłowski (66'), 7:0 Szymon Ratajczyk (84'), 8:0 Dominik Pawłowski (86'), 9:0 Szymon Ratajczyk (90')

Concordia: Hieronim Zoch (46' Kacper Leszczyński) – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara (46' Michał Lewandowski), Paweł Rogoz (46' Kacper Fedyna), Paweł Pelc (46' Szymon Drewek), Radosław Bukacki (65' Mariusz Pelc), Damian Kozak (46' Dawid Załucki), Sebastian Tomczuk, Krzysztof Garczewski (46' Dominik Pawłowski), Patryk Malanowski (46' Adam Skierkowski), Adam Duda (46' Szymon Ratajczyk).

W kolejnym meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligowym Sokołem Ostróda. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 16 lutego o godz. 14:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.