Strzelecki popis w drugim sparingu [ZDJĘCIA]

2023-01-24

Trzeci tydzień przygotowań do wiosennych rozgrywek, piłkarze Concordii rozpoczęli od poniedziałkowej gry kontrolnej. W swoim drugim meczu sparingowym pomarańczowo-czarni pokonali na boisku przy Skrzydlatej Żuławy Nowy Dwór Gdański 10:0. Było to typowy pojedynek do jednej bramki, w którym elblążanie wykazali się dobrą skutecznością. Nie wynik był tu jednak ważny. Zespół trenera Adriana Żurańskiego odbył solidną jednostkę treningową, w której uczestniczyło 20 zawodników, z czego 7 to gracze testowani.

Sparing z grającymi w klasie okręgowej Żuławami, odbył się nietypowo, bo w poniedziałek (23 stycznia). Sztab szkoleniowy Concordii musiał na szybko znaleźć rywala, w zastępstwie nierozegranego w minioną sobotę meczu z gdańską Gedanią (spotkanie odwołano ze względu na warunki atmosferyczne).

W poniedziałkowej grze trener Adrian Żurański przyglądał się kilku testowanym graczom. W Concordii sprawdzani byli: 21-letni obrońca Mateusz Jońca (Stomil Olsztyn), 22-letni obrońca Jędrzej Ponurko (Bałtyk Koszalin, ostatnio wypożyczony do Znicza Biała Piska), 20-letni pomocnik Diego Belim (Arka II Gdynia), 20-letni pomocnik Oskar Kottlenga (Olimpia II Elbląg), 19-letni pomocnik Igor Górniak (RKS Radomsko), 19-letni pomocnik Kacper Roguski (Polonia Warszawa, ostatnio wypożyczony do Świtu Nowy Dwór Maz.) oraz 18-letni pomocnik Mateusz Zielecki (Olimpia Grudziądz, ostatnio wypożyczony do Unii Janikowo).

Mecz z Żuławami był jednostronnym widowiskiem, w którym Słoniki miały okazję przećwiczyć różne warianty gry. Gospodarze prowadzenie objęli już w 3 minucie po bramce Eryka Jarzębskiego. Między 20 a 28 minutą elblążanie zdobyli kolejne cztery gole i było już 5:0. Przed przerwą dorzucili jeszcze dwa trafienia i po 45 minutach prowadzili różnicą siedmiu bramek. W przerwie w elbląskim zespole nastąpiło kilka zmian, a szansę gry dostali głównie młodsi zawodnicy, którzy dorzucili jeszcze trzy trafienia. Ostatecznie sparing zakończył się dwucyfrowym zwycięstwem Concordii 10:0. Po dwa gole zdobyli: Eryk Jarzębski, Joao Augusto i testowany Mateusz Jońca, a po jednym: Mateusz Szmydt, Szymon Drewek, Norbert Nestorowicz i Mariusz Pelc.

Concordia Elbląg – Żuławy Nowy Dwór Gdański 10:0 (7:0)
    Bramki: 1:0 Eryk Jarzębski (3' – asysta Kopka), 2:0 Joao Augusto (20' – asysta Jarzębski), 3:0 Mateusz Szmydt (23'), 4:0 Szymon Drewek (26' – asysta Bukacki), 5:0 Eryk Jarzębski (28'), 6:0 Joao Augusto (33' – asysta Jarzębski), 7:0 Mateusz Jońca (39' – asysta Bukacki), 8:0 Mateusz Jońca (54'), 9:0 Norbert Nestorowicz (77'), 10:0 Mariusz Pelc (87' – asysta Górniak).

Concordia: Maciej Woźniak – Mateusz Jońca, Tomasz Szawara, Jędrzej Ponurko, Radosław Bukacki, Szymon Drewek, Mateusz Szmydt, Eryk Jarzębski, Diego Belim, Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano.

Zagrali także: Oskar Kottlenga, Maciej Kaczorowski, Mariusz Pelc, Norbert Nestorowicz, Michał Błaszczyk, Jakub Rękawek, Kacper Roguski, Mateusz Zielecki, Igor Górniak.

W trzecim meczu sparingowym Concordia zmierzy się z trzecioligowym KP Starogard Gdański. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 28 stycznia o godz. 11 w Starogardzie Gdańskim.