Świetny początek wiosny trampkarzy. Concordia liderem grupy po drugim zwycięstwie

2018-04-09

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną w I lidze wojewódzkiej trampkarze Concordii. Zespół Krzysztofa Machińskiego pokonał w minioną niedzielę (8 kwietnia) na wyjeździe Sokoła Ostróda 4:2 i po dwóch kolejkach przewodzi w tabeli grupy 2. Bramki dla pomarańczowo-czarnych strzelali w Ostródzie: Wiktor Kaczorowski (2), Jakub Rodzik i Jakub Rękawek.

Concordia wyszła na prowadzenie po kwadransie gry, gdy celnym strzałem z 25 metrów popisał się Wiktor Kaczorowski. Gospodarze zdołali wyrównać pięć minut później i do przerwy było 1:1. Na początku drugiej połowy między 45 a 47 minutą padły trzy (!) bramki. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony Kaczorowskiego, do siatki z 5 metrów trafił Jakub Rodzik. Chwilę później Sokół znów doprowadził do remisu. Pomarańczowo-czarni szybko jednak odpowiedzieli rywalowi i po szybkim wyjściu i strzale z 20 metrów Jakuba Rękawka objęli prowadzenie 3:2. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu, a tym samym swoją drugą w tym meczu zdobył Kaczorowski, który rozegrał kombinacyjną dwójkową akcję z Rodzikiem i w decydującym momencie strzelił z 5 metrów obok bramkarza.

Mecz toczył się pod nasze dyktando. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana ze względu na naszą słabszą dyspozycję, ale druga całkowicie należała do nas. Kontrowaliśmy przebieg spotkania, choć nie ustrzegliśmy się prostych błędów w obronie, które kosztowały nas utratę dwóch bramek. Powinniśmy jednak odnieść zdecydowanie wyższe zwycięstwo, ponieważ nasza przewaga była znacząca, a okazje mnożyły się z każdą akcją naszego zespołu – ocenia mecz trener trampkarzy Concordii Krzysztof Machiński.

Sokół Ostróda - Concordia Elbląg 2:4 (1:1)
    Bramki: 0:1 Kaczorowski (15'), 1:1 (20'), 1:2 Rodzik (45'), 2:2 (46'), 2:3 Rękawek (47'), 2:4 Kaczorowski (49').

Concordia: Cieśla - Fercho, Wojnowski, Szuplewski (70' Maczak), Wróblewski (41' Minkiewicz), Rudziński (70' Brzuziewski), Rękawek, Bober (50' Olesiński), Kaczorowski, Rodzik, Szymborski (50' Dąbrowski).

Po dwóch kolejkach Concordia z kompletem punktów jest liderem w grupie drugiej I ligi wojewódzkiej trampkarza. W swoim trzecim meczu, zmierzy się 14 kwietnia o godz. 11 na boisku przy ul. Skrzydlatej ze Stomilem II Olsztyn.