Świt lepszy o dwie bramki

2016-08-13

Nie udała się piłkarzom Concordii Elbląg wyprawa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego przegrali ze Świtem 0:2 (0:1) i do domu wracają bez punktów.

Jeśli przed meczem ciężko było wskazać faworyta, to już pierwsze minuty rozwiały wszelkie wątpliwości. Gospodarze od pierwszego gwizdka arbitra ruszyli do zdecydowanych ataków spychając elblążan do defensywy. Taka gra musiała przynieść zamierzone efekty. Świt raz po raz zapędzał się pod bramkę Concordii i tylko dobra gra defensorów oraz bramkarza Przemysława Matłoki sprawiła, że na tablicy mieliśmy bezbramkowy remis.

Sytuacja zmieniła się w 28 min. Gospodarze wykonywali rzut rożny, w polu karnym niefortunnie interweniował Przemysław Kamiński, który wślizgiem zaatakował przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Radosław Kamiński. Elblążanie chcieli szybko odpowiedzieć rywalom i w 32 minucie byli bliscy wyrównania. Z dystansu ładnym strzałem popisał się Mateusz Szmydt, a po dobitce Kamila Kuczkowskiego piłka przeszła nad bramką. Do końca pierwszej połowy ani obraz gry ani wynik nie uległy zmianie.

Na początku drugiej połowy to elblążanie przejęli inicjatywę, ale bliżsi zdobycia gola byli gospodarze. W 55 min. pięknym strzałem w samo okienko popisał się Sebastian Olczak, tyle że jeszcze piękniejszą obronę zaprezentował Przemysław Matłoka, który uchronił Concordię przed utratą drugiej bramki. Wraz z upływem czasu inicjatywę na boisku przejmować zaczęli zawodnicy Concordii, jednak nie miało to przełożenia na gole. I kiedy w końcówce elblążanie rozpaczliwie dążyli do wyrównania nadziali się na kontrę, która kosztowała ich utratę drugiej bramki. Wynik meczu na 2:0 ustalił w 90 min. Adrian Gapczyński.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Concordia Elbląg 2:0 (1:0)
    1:0 - Kamiński (29-k.), 2:0 - Gapczyński (90.)
    Świt: Prus - Napora, Kamiński, Drwęcki, Przysowa, Jabłoński (78. Gapczyński), Olczak (68. Karaszewski), Perzyna, Radwański (65. Wolski), Szczepański (78. Stryjek), Pomorski.
    Concordia: Matłoka - Kiełtyka, Lewandowski, Kamiński, Tomczuk, Lubiejewski (78. Pietrewicz), Otręba, Burzyński, Kuczkowski (58. Strach), Szmydt, Bujnowski (71. Załucki).
    Żółte kartki: Olczak, Jabłoński (Świt) - Otręba, Kuczkowski, Załucki, Kiełtyka (Concordia).