18-letni defensywny pomocnik Mateusz Zielecki to czwarty nowy zawodnik, który zimą zasilił kadrę pomarańczowo-czarnych. Były piłkarz m.in. Gola Brodnica i Widzewa Łódź, jesienią był podstawowym graczem trzecioligowej Unii Janikowo. Mateusz przechodzi do Concordii na zasadzie transferu definitywnego z Olimpii Grudziądz.
Mateusz Zielecki urodził się 2 września 2004 roku w Nowym Mieście Lubawskim, ale pochodzi z Brodnicy. Jest wychowankiem UKS Gol Brodnica, w którym występował do 2018 roku. Jego talent dostrzeżono w Widzewie, gdzie występował przez trzy kolejne sezony w zespołach młodzieżowych. Latem 2021 roku trafił do Olimpii Grudziądz, w której rozegrał łącznie 3 mecze w III lidze oraz 17 spotkań w grających w klasie okręgowej rezerwach (strzelił dla nich 3 gole). W rundzie jesiennej obecnego sezonu został wypożyczony z Olimpii do trzecioligowej Unii Janikowo, w której był podstawowym zawodnikiem, rozgrywając łącznie 16 meczy (1329 minut).
Posiadający dobre warunki fizycznie zawodnik (189 cm i 84 kg), związał się z Concordią półtoraroczną umową do końca sezonu 2023/2024.
Poniżej krótka rozmowa z nowym pomocnikiem Concordii.
Jak byś miał w kilku zdaniach przedstawić się sympatykom Concordii, to co byś o sobie napisał?
Mateusz Zielecki: Jestem ambitnym gościem. Grę w piłkę zaczynałem w moim rodzinnym mieście, w Brodnicy, a konkretnie w UKS Gol Brodnica. Później w wieku 13 lat wyjechałem do Łodzi, gdzie grałe dla młodzieżówki Widzewa. W seniorską piłkę wchodziłem w barwach Olimpii Grudziądz, a ostatnio w Unii Janikowo.
Jak na 18-latka jesteś obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi. To Twoja duża zaleta.
- Jest to na pewno duży atut, ale nie jedyny (uśmiech).
Z Concordią trenujesz już miesiąc. Jak przyjęła Cię szatnia i jak podoba Ci się w naszym klubie?
- Szatnia przyjęła mnie super. Atmosfery w niej mogłaby pozazdrościć nie jedna drużyna.
W dotychczasowych sparingach byłeś ustawiany przez trenera jako defensywy pomocnik, ale też na boku obrony. Na której pozycji czujesz się lepiej?
- Zdecydowanie grając na defensywnym pomocniku czuje się znacznie lepiej, ale zawsze zagram tam, gdzie będę potrzebny.
Jaki cel stawiasz sobie na drugą część tego sezonu?
- Utrzymanie z Concordią w trzecie lidze, to nadrzędny cel i tego się trzymajmy.
Czy Concordia jest już gotowa do walki o utrzymanie w 3 lidze?
- Mamy mocną drużynę i jesteśmy dobrze poustawiani przez trenera. Ponadto mamy za sobą ciężki okres przygotowawczy. Uważam, że to przyniesie efekt w lidze.

| 1 | Polonia Lidzbark Warmiński | 30 | 69 |
| 2 | Stomil Olsztyn | 30 | 69 |
| 3 | Concordia Elbląg | 30 | 65 |
| 4 | DKS Dobre Miasto | 30 | 51 |
| 5 | Sokół Ostróda | 30 | 51 |
| 6 | Tęcza Biskupiec | 30 | 50 |
| 7 | Mamry Giżycko | 30 | 50 |
| 8 | Start Nidzica | 30 | 49 |
| 9 | Rominta Gołdap | 30 | 45 |
| 10 | Pisa Barczewo | 30 | 38 |
| 11 | Granica Kętrzyn | 30 | 33 |
| 12 | Mazur Ełk | 30 | 30 |
| 13 | Drwęca NML | 30 | 23 |
| 14 | Mrągowia Mrągowo | 30 | 21 |
| 15 | Olimpia II Elbląg | 30 | 21 |
| 16 | GKS Stawiguda | 30 | 10 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
12-13 - baraże o utrzymanie
14-16 - spadek
Superscore IV Liga
Concordia Elbląg
Tęcza Biskupiec
Bukacki 16' k.
Augusto 74'
Drewek 90'
-
Karłowicz 27', 66'
Szypulski 62'
Kolejny mecz
Sezon 2026/27