Transfery numer 5 i 6. Młodzi zawodnicy z regionu zasilają Concordię

2022-08-03

Do tej pory zaprezentowaliśmy już czterech zawodników, którzy latem zasilili Concordię. Czas więc na ogłoszenie kolejnych dwóch transferów. Piątym nowym graczem pomarańczowo-czarnych jest pochodzący z Elbląga pomocnik Maciej Kaczorowski, który ostatnio występował w rezerwach Lechii Gdańsk. 23-latek ma za sobą także grę w III lidze. Nowym zawodnikiem zespołu Słoników został też 16-letni napastnik Miłosz Maciąg z Pomezanii Malbork. To bardzo perspektywiczny i utalentowany gracz, który wzmocni rywalizację wśród młodzieżowców.

Poniżej przedstawiamy sylwetki obu ofensywnych zawodników Concordii.

Maciej Kaczorowski to urodziny 1 kwietnia 1999 roku w Elblągu wychowanek Olimpii. Oprócz gry w klubie z Agrykola, ma za sobą także występy w młodzieżowych zespołach Lechii Gdańsk. To właśnie w gdańskim zespole, w latach 2015-2018 rozegrał 51 meczów na poziomie Centralnej Ligi Juniorów (łącznie ponad 3,7 tys. minut), zdobywając w nich 3 gole. W sezonie 2018/2019 trafił do trzecioligowej wówczas Stali Rzeszów. Zagrał tam jedynie rundę jesienną, występując w dwóch meczach, po czym został wypożyczony do Pelikana Łowicz. W tym zespole dostał już więcej okazji do gry. Łącznie w barwach łowickiej drużyny rozegrał 13 spotkań w III lidze i spędził na boisku blisko tysiąc minut. Ostatnie trzy sezony Maciej spędził w czwartoligowych rezerwach Lechii Gdańsk. W ubiegłym sezonie w Lechii II wystąpił w 23 meczach ligowych i 5 spotkaniach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Strzelił też jednego gola w IV lidze pomorskiej.

Miłosz Maciąg to urodzony 2 lutego 2006 roku w Sztumie wychowanek Pomezanii Malbork. Jego spory potencjał szybko dostrzeżono w czołowych akademiach na Pomorzu. W sezonie 2019/2020 Miłosz przeniósł się do Jaguara Gdańsk, a w kolejnym sezonie do Lechii Gdańsk, w której występował m.in. w meczach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Utalentowany napastnik był także powoływany do młodzieżowych kadr województwa pomorskiego. Poprzedni sezon spędził w Pomezanii, w której występował w zespole juniora młodszego, a także zaliczył 4 występy w rezerwach grających w B-klasie. Miłosz ma już za sobą debiut w oficjalnym meczu Concordii. W ubiegłą sobotę (30 lipca) rozegrał blisko pół godziny, wchodząc na murawę w drugiej połowie pojedynku Wojewódzkiego Pucharu Polski z Agatem Jegłownik (Słoniki wygrały to spotkanie 9:1).