W sobotę operacja Łomża

2016-04-14

W najbliższą sobotę (16 kwietnia) pomarańczowo-czarnych czeka wyjazd do Łomży. W ramach 25 kolejki podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi Concordia Elbląg zmierzy się z miejscowym ŁKS-em.

Obie drużyny mają za sobą słabsze chwile. Concordia po udanym starcie rundy wiosennej w minionej kolejce musiała przełknąć gorycz porażki. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego przegrali na własnym boisku z Sokołem Ostróda 0:2. Elblążanie obie bramki stracili w drugiej połowie, będąc tego dnia zespołem słabszym. Przegrana nie zamknęła przed Concordią szans na utrzymanie. Pomarańczowo-czarni nadal liczą się w walce o utrzymanie, choć w kolejnych meczach nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

W zdecydowanie lepszej sytuacji jest ŁKS 1926 Łomża, który po 24 meczach ma na swoim koncie 48 punktów i w tabeli plasuje się na wysokiej czwartej pozycji. Drużyn z Łomży może spokojnie spoglądać w przyszłość, choć powinna wystrzegać się takich wpadek jaka miała miejsce w ostatnim meczu. W minioną środę ŁKS rozegrał na wyjeździe zaległe spotkanie 19 kolejki w którym zmierzył się z niżej notowanym  MKS Korsze. Niespodziewanie lepsi okazali się zawodnicy z Korsz zwyciężając 1:0. Jeśli piłkarze z Łomży chcą mieć spokojną wiosnę nie mogą tracić punktów z drużynami z dolnych rejonów tabeli.

W obecnym sezonie obie drużyny spotkały się już raz w walce o ligowe punkty. W rundzie jesiennej w meczu rozgrywanym w Elblągu lepsi okazali się goście zwyciężając 3:0. Wynik meczu otworzył już w 7 minucie Łukasz Zaniewski, na 2:0 podwyższył w 57 min. Rafał Maćkowski, a wynik pojedynku na 3:0 ustalił Sebastian Tomczuk, strzelając bramkę samobójczą. Spotkanie pomiędzy ŁKS 1926 Łomża a Concordią Elbląg rozegrany zostanie w sobotę 16 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Zjazd 18.