Walczyli do ostatnich sekund. Cenny punkt Concordii w Białymstoku [SKRÓT MECZU]

2021-03-10
    Zespół Concordii po zdobyciu wyrównującej bramki przez Bartosza Danowskiego fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W swoim pierwszym tegorocznym meczu o ligowe punkty, Concordia zremisowała na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok 1:1. Obie bramki w tym spotkaniu padły w końcówce meczu. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie wolnym i uderzeniu głową. Do wyrównania doprowadził w ostatnich sekundach meczu Bartosz Danowski. Tym samym pomarańczowo-czarni wywieźli ze stolicy Podlasia jeden cenny punkt.

Concordia na zaległe spotkanie 16 kolejki do Białegostoku udała się bez Dominika Pawłowskiego i Szymona Ratajczyka, którzy nie są jeszcze w pełnej dyspozycji po kontuzjach. W meczowej kadrze znaleźli się za to pozyskani w zimowej przerwie Michał Nowak, Daniel Jatczak i Kacper Leszczyński oraz grupa wychowanków Concordii, którzy przeszli z drużyny juniorów pomarańczowo-czarnych. W tym miejscu warto nadmienić, że z grona wychowanków Concordii w rozgrywkach III ligi zadebiutowali dziś 18-letni Michał Błaszczyk i 16-letni Iwo Rudziński.

Od pierwszych minut środowego meczu, który odbywał się w hali pneumatycznej ośrodka treningowego Jagiellonii, zarysowała się przewaga gospodarzy. Podopieczni trenera
    Wojciecha Kobeszki prowadzili grę i często gościli po elbląskim polem karnym. Pierwszą dobrą okazję bramkową miejscowi stworzyli sobie w 20 minucie. Wówczas po raz pierwszy, ale nie ostatni w tym meczu, z dobrej strony pokazał się nowy bramkarz Słoników Michał Nowak, który „zdjął” piłkę z głowy jednemu z zawodników Jagi po czym zasłonił bramkę nie dając większych szans Hubertowi Matrasowi na skierowanie piłki do siatki. W 36 minucie Hubert Karpiński był bliski szczęścia, ale piłka po jego strzale z dystansu przeleciała nieznacznie obok słupka. Concordia pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddała w 37 minucie. Z uderzeniem Mariusza Pelca nie miał jednak żadnych problemów Damian Węglarz. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

W przerwie w obu zespołach nastąpiły zmiany. Na boisku pojawili się m.in. Myroslav Mazur i Bartosz Danowski, którzy jak się później okazało wpisali się na listę strzelców, zdobywając gole dla swoich zespołów. W drugiej połowie gra się bardziej wyrównała, choć nadal optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy po wznowieniu gry kilkukrotnie groźnie zaatakowali elbląską bramkę. Za każdym razem na posterunku był jednak dobrze dysponowany dziś Michał Nowak. W 55 minucie ponownie bramkarza rywali postraszył Mariusz Pelc, który przedarł się w pole karne Jagiellonii i oddał strzał, który przeleciał tuż obok bramki. W 58 minucie podanie Michała Kosikowskiego złapał w polu karnym Damian Węglarz i sędzia bez wahania odgwizdał rzut wolny pośredni. Concordia stanęła przed ogromną szansą na zdobycie bramki. Niestety strzał Jakuba Bojasa z piątego metra trafił w stojący na linii bramkowej mur, a dwukrotna dobitka Mateusza Szmydta również nie znalazła drogi do bramki.

To co najważniejsze działo się jednak w samej końcówce meczu. W 78 minucie Jagiellonia wykonywała rzut wolny, po którym objęła prowadzenie. Najwyżej w polu karnym wyskoczył
    Myroslav Mazur i głową skierował piłkę do bramki. W 86 minucie doskonałą okazję do wyrównania miał Iwo Rudziński, ale jego strzał z pola karnego nogami wybronił Damian Węglarz. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wygraną gospodarzy, Concordia przeprowadziła ostatnią akcję. W trzeciej doliczonej minucie Tomasz Szawara wrzucił z autu piłkę w pole karne, gdzie doszło do zderzenia interweniującego bramkarza i obrońcy Jagiellonii. Z tej okazji skorzystał Bartosz Danowski, który z kilku metrów trafił do pustej bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz i tym samym pomarańczowo-czarni rzutem na taśmę wywalczyli jeden punkt.

Jagiellonia II Białystok – Concordia Elbląg 1:1 (0:0)
    Bramki: 1:0 Myroslav Mazur (78'), 1:1 Bartosz Danowski (90'+3)

Jagiellonia: Damian Węglarz – Stephen Godfrey Bitok (46' Mazur), Kamil Huczko, Michał Kosikowski, Jan Majsterek, Jakub Jarmołowicz (65' Maciej Twarowski), Hubert Karpiński, Mikołaj Nawrocki (65' Bartosz Bayer), Hubert Matras, Maciej Bortniczuk (46' Eryk Matus), Bartosz Bida (76' Kamil Sakowicz).

Concordia: Michał Nowak – Rafał Maciążek, Tomasz Szawara, Hubert Piech, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (46' Bartosz Danowski), Aleks Łęcki (65' Michał Błaszczyk), Mateusz Szmydt, Łukasz Kopka, Jakub Bojas, Mariusz Pelc (70' Iwo Rudziński).

Sędziował: Damian Szczytniewski (Płock)
    Żółte kartki: Bortniczuk, Kosikowski, Nawrocki, Mazur, Sakowicz (Jagiellonia II), Bukacki, Kopka, Piech (Concordia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Pelikanem Łowicz. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 14 marca o godz. 12 na stadionie przy Krakusa.