Ważne derbowe zwycięstwo Concordii nad Huraganem [SKRÓT MECZU]

2021-05-29

Zespół Concordii wykonał kolejny krok w stronę utrzymania w III lidze. Pomarańczowo-czarni w sobotę przy Agrykola pokonali zdegradowany już Huragan Morąg 4:1 i do bezpiecznej pozycji tracą już tylko 2 punkty. Elblążanie po pierwszej remisowej połowie, w drugiej części zagrali koncertowo, rozstrzygając losy meczu w ciągu dziewięciu minut. Tyle Concordii wystarczyło, aby zdobyć trzy gole. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: Jakub Bojas (2 trafienia), Łukasz Kopka i Szymon Drewek.

W sobotnim meczu Concordia musiała sobie radzić bez narzekających na urazy Mariusza Pelca oraz trójki młodzieżowców: Michała Błaszczyka, Iwo Rudzińskiego i Jakuba Rękawka. Trener Krzysztof Machiński praktycznie nie zmienił wyjściowego składu z ostatniego, zwycięskiego meczu w Łowiczu. Jedyną roszadą było wpuszczenie od pierwszej minuty Łukasza Kopki, który zastąpił Bartosza Danowskiego.

Mecz rozegrano wyjątkowo na stadionie przy ul. Agrykola. Powodem był remont murawy obiektu przy ul. Krakusa. W początkowych minutach pierwszej połowy, mecz był dość wyrównanym widowiskiem. Z upływem czasu inicjatywę zaczęli jednak przejmować gospodarze. W 8 minucie po rzucie rożnym głową uderzał
    Rafał Maciążek, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Pięć minut później po błędzie obrońcy z Morąga przed wielką szansą zdobycia gola stanął Jakub Bojas. Płaski strzał najskuteczniejszego zawodnika Słoników nogami wybronił jednak Yauhen Hremza. W odpowiedzi, po dośrodkowaniu z rożnego głową uderzał Mariusz Bucio, ale przytomna interwencja Radosława Bukackiego uchroniła elblążan przed utratą bramki. W 17 minucie Łukasz Kopka popisał się ładnym podaniem w pole karne, po którym Mateusz Szmydt zagrał do Jakuba Bojasa, a ten strzałem z 16 metra pokonał golkipera Huraganu. W 36 minucie po ładnej wymianie piłki między gospodarzami, nieznacznie obok słupka strzelał z dystansu Radosław Bukacki. W 41 minucie goście wyprowadzili szybką kontrę, po której strzał z ostrego kąta Mariusza Bucio w dobrym stylu obronił Michał Nowak. Chwilę później morążanie doprowadzili do wyrównania. Po wrzutce w pole karne Pawła Galika, strzał Kacpra Sendlewskiego zablokował Paweł Pelc, ale dobitka Kacpra Szczudlińskiego znalazła już drogę do elbląskiej bramki i było 1:1. Elblążanie mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale uderzenie po ziemi Dominika Pawłowskiego z kilku metrów zdołał wyłapać Yauhen Hremza.

Pół minuty po rozpoczęciu drugiej części pomarańczowo-czarni wymienili kilka podań, a w ich efekcie silny strzał z 15 metra
    Aleksa Łęckiego odbił przed siebie morąski bramkarz. To był wyraźny sygnał, że podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego z jeszcze większa determinacją dążyć będą do zdobycia kolejnych bramek. W 59 minucie Niall Raben nie trafił w piłkę, podcinając Jakuba Bojasa w polu karnym. Sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany. Elblążanie na drugiej bramce nie poprzestali. Już dwie minuty później kibice zgromadzeni na trybunach obiektu przy Agrykola, mogli cieszyć się z kolejnego trafienia elblążan. Stało się tak po kontrze i świetnym podaniu Jakuba Bojasa do Łukasza Kopki. Ten drugi w sytuacji sam na sam strzelił obok wychodzącego z bramki golkipera Huraganu i było 3:1. W 69 minucie zmierzający do bramki strzał z rzutu wolnego Radosława Bukackiego obronił Yauhen Hremza, ale wobec dobitki Szymona Drewka był już bez szans. To było piorunujące 9 minut w wykonaniu Concordii, która prowadząc 4:1 rozstrzygnęła praktycznie losy meczu na swoją korzyść.

W 75 minucie po faulu w polu karnym
    Jakuba Stankiewicza na Łukaszu Kopce arbiter odgwizdał drugą „jedenastkę” dla gospodarzy. Tym razem do egzekwowania rzutu karnego zabrał się Radosław Bukacki. Niestety jego intencje wyczuł białoruski bramkarz Huraganu, który obronił strzał i nadal elblążanie prowadzili różnicą trzech goli. W 78 minucie po ładnym rajdzie Mateusza Szmydta, przed szansą skompletowania hat-tricka stanął Jakub Bojas, ale jego uderzenie z pola karnego instynktownie obronił Yauhen Hremza. Tylko swojemu bramkarzowi Huragan może zawdzięczać, że w Elblągu nie przegrał w zdecydowanie większych rozmiarach. Goście najlepszą okazję do zdobycia bramki w drugiej połowie mieli w 79 minucie. Wówczas uderzenie Kacpra Sendlewskiego z dystansu świetnie wybronił Michał Nowak. Ostatnie 10 minut przyjezdni musieli sobie radzić bez jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Radosławie Bukackim obejrzał Jakub Stankiewicz. W 90 minucie okazję do wpisania się po raz drugi na listę strzelców miał jeszcze Łukasz Kopka. Piłka po jego strzale z 19 metra odbiła się jednak tylko od poprzeczki. Pomarańczowo-czarni zagrali w drugiej połowie świetne zawody i zasłużenie sięgnęli po kolejne 3 punkty, dzięki czemu nadal liczą się w walce o utrzymanie.

Concordia Elbląg – Huragan Morąg 4:1 (1:1)
    Bramki: 1:0 Jakub Bojas (17' – asysta Szmydt), 1:1 Kacper Szczudliński (42'), 2:1 Jakub Bojas (60'-k.), 3:1 Łukasz Kopka (62' – asysta Bojas), 4:1 Szymon Drewek (69')

Concordia: Michał Nowak – Tomasz Szawara, Rafał Maciążek (81' Hubert Piech), Paweł Pelc (70' Bartosz Danowski), Radosław Bukacki, Łukasz Kopka, Dominik Pawłowski (85' Daniel Jatczak), Mateusz Szmydt, Szymon Drewek, Aleks Łęcki (70' Norbert Nestorowicz), Jakub Bojas (81' Szymon Ratajczyk).

Huragan: Yauhen Hremza – Mariusz Dec, Michał Balewski, Niall Raben, Jakub Stankiewicz, Sebastian Kwaczreliszwili (80' Sean Aerts), Mariusz Bucio (80' Youri Roseboom), Paweł Galik, Kacper Szczudliński, Kacper Sendlewski, Grzegorz Kochalski.

Żółte kartki: Danowski, P. Pelc, Pawłowski, Maciążek, Nestorowicz (Concordia), Dec, Stankiewicz, Roseboom (Huragan)
    Czerwona kartka: Stankiewicz (80' – za drugą żółtą)
    Sędziował: Paweł Gwiazda (Ciechanów)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się z KS Kutno. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek, 4 czerwca o godz. 16:30 na stadionie przy ul. Krakusa.