Weekend Akademii. Słoniki kończą rundę (25-27.10)

    2024-10-28
     fot. Michał Libuda

    Trzy kolejne zespoły zakończyły rundę jesienną w swoich ligach. Derby juniorów młodszych przegrane. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

    D1 Młodzik „Ekstraklasa” Grupa 2

    Na zakończenie rozgrywek nasi adepci przegrali nieznacznie w Iławie z Rozwojem. Gospodarze zdobywali bramki w końcówkach każdej z połów. To jednak kolejna ważna lekcja dla Słoników i doświadczenie. Także dla Olka Sinicy, naszego utalentowanego bramkarza, który świetnie radzi sobie w polu. Warto dodać, że Concordia spokojnie utrzymała się w Ekstraklasie. Podsumowanie jesieni wkrótce.

    Skład: Przygodziński – Podborowski, Kowalewski, Sinica, Góralska, Góralski, Bartkowski, Krypel, Jankowski oraz Nowakowski, Piskunowicz, Mariański, Kawińska, Lembowicz.

    B1 Junior Młodszy „Ekstraklasa”

    Derby z Olimpią. W tak ważnym meczu nikt nogi nie odstawiał. Była walka, ale i szacunek dla obu zespołów. Słoniki wyszły zmobilizowane i grały lepiej od rywali w pierwszej części. Przewagi jednak nie udało się udokumentować golem. W dobrej sytuacji Remigiusz Lipowski nie zdołał ograć bramkarza. Gdy wydawało się, że będzie remis po pierwszej połowie, z rzutu wolnego trafił Aureliusz Kotuszewski.

    W drugiej odsłonie od razu oba zespoły się osłabiły. Bartosz Indyk powstrzymał nieprzepisowo rywala, gdy ten znalazł się na czystej pozycji. Czerwona kartka. W tym samym czasie zawodnik Olimpii Piotr Duszak odpłacił obrońcy Concordii. Również czerwona kartka.

    Rywal zza miedzy wykorzystał swoje sytuacje i zdobył dwa gole. Trzeciego wypracował, gdy grał w podwójnej przewadze, za drugą żółtą kartkę Sebastiana Zabłockiego. Słoniki pokazały dużą ambicję, ale nie dało to punktów. Mecz dla Olimpii, natomiast chłopaki z Krakusa mogą trenować z podniesioną głową, bo wstydu klubowi nie przynieśli. Runda trwa.

    Olimpia Elbląg – Concordia Elbląg 3:0 (1:0)

    Kotuszewski 42’, Tumowski 65’, Młynik 86’

    Czerwone kartki: Duszak 49’ – Indyk 49’, Zabłocki 73’

    Concordia Elbląg: Bigas – Słomiński (70’ Wycichowski), Śliwiak (59’ Wiczyński), Jakimczuk (77’ Górecki), Nowak (82’ Jurkiewicz-Kapusta), Lipowski, Indyk, Nosek (85’ Rakoczy), Zabłocki, Pęsik (85’ Maziarz), Witkowski (76’ Wiktorowicz)

    D2 Młodzik "Ekstraklasa" Grupa 2

    Pewna wygrana zespołu trenera Kamila Kowalskiego. Mecz wyjazdowy z UKS Rozwojem Iława rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Dwa razy trafił wtedy Paweł Przeradzki. Kolejne gole kolegów zamieniły się na trzy punkty. Concordia wygrała ligę. Podsumowanie wkrótce.

    Skład: Jurguć – Hrebelski, Nadolny, Hryniewicz, Kuik, Kupryjan, Rojek, Dziki, Przeradzki oraz Hentosz, Czerwiński, Rentflejsz, Tytek, Wencius, Szyszko, Kościn, S. Łuniewicz, T. Łuniewicz

    I liga wojewódzka C2 Trampkarz Grupa 2

    Concordia mistrzem swojej grupy. W Kadynach wygrała z Dębem, w ostatnim jesiennym spotkaniu, strzelając wiele goli. Różnica klas była zbyt duża. Pięć goli zdobyli Stanisław Kowalewski i Piotr Zieliński. Trafiali także inni. Podsumowanie wkrótce.

    Skład: Przygodziński – Zieliński, Machiński, Tkaczuk, Bętlewski, Sienkiewicz, Stemporzecki, Żuk, Karolewicz, Pietraszewski, Karpiński oraz Czapliński, Kowalewski, Szewczyk, Zelek, Czpaski, Moszczyński, Wołk.

    Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z ORLENEM”

     

    ForBet IV liga (2024/25)

    1 MLKS Znicz Biała Piska 30 67
    2 MKS Start Nidzica 30 65
    3 BKS Tęcza Biskupiec 30 61
    4 Rominta Gołdap 30 56
    5 OKS Sokół Ostróda 30 49
    6 DKS Dobre Miasto 30 48
    7 MMKS Concordia Elbląg 30 47
    8 MKS Mrągowia Mrągowo 30 45
    9 Granica Kętrzyn 30 43
    10 GKS Mamry Giżycko 30 42
    11 ZKS Olimpia II Elbląg 30 32
    12 Pisa Primavera Barczewo 30 31
    13 Mazur Ełk 30 30
    14 Jeziorak Iława 30 20
    15 MKS Olimpia Olsztynek 30 16
    16 Stomil II Olsztyn SA 30 16

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    13-14 miejsce - baraże o utrzymanie

    16-15 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej

    OSTATNI MECZ

    ForBet IV Liga

    Jeziorak Iława

    3:3

    Concordia Elbląg

    Bukacki 51' k.

    Wieliczko 53', 67' k.

    -

    Imaiida 52'

    Stanikowski 57'

    Sedlewski 69'

     

    Kolejny mecz

    -

    ForBet IV liga

    Sezon 2025/26

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99
    e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17
    dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony