Wicelider III ligi minimalnie lepszy w ostatnim sparingu Concordii [GOLE Z MECZU]

2020-02-29
    Bramkę dla Concordii przeciwko Raduni zdobył Radosław Lenart fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W ostatnim meczu sparingowym przez wznowieniem rozgrywek ligowych, piłkarze Concordii zmierzyli się z jednym z faworytów do awansu do II ligi – Radunią Stężyca. Pomarańczowo-czarni potrafili postawić się wiceliderowi grupy drugiej III ligi, ale niestety nie ustrzegli się prostych błędów, które kończyły się utratą dwóch bramek. Do przerwy goście prowadzili po trafieniu byłego zawodnika Concordii Radosława Stępnia. Do wyrównania doprowadził na początku drugiej odsłony Radosław Lenart. W samej końcówce meczu zwycięskiego gola dla Raduni zdobył Artur Formela. Już za tydzień elbląski zespół czeka ligowa potyczka w Wasilkowie.

Elblążanie po raz pierwszy tej zimy mieli okazję zagrać mecz na naturalnym boisku. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym było to możliwe na obiekcie przy ul. Skrzydlatej.

W ostatnim sparingu sztab trenerski Concordii miał do dyspozycji 19 zawodników, z czego szansę występu otrzymało 16 z nich. W tym gronie było dwóch graczy testowanych: sprawdzany już wcześniej 21-letni obrońca Adrian Włoch (Wda Lipusz) oraz 23-letni ukraiński pomocnik Pavlo Konchuk (ostatnio Glinik Gorlice). Z powodu urazów zagrać nie mogli Konrad Wira i Cyprian Maciejewski.

Pierwsza połowa była dość wyrównania i obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 18 minucie, ale mający przed sobą bramkarza Łukasz Kopka uderzył tuż obok słupka. Później do głosu doszli przyjezdni, którzy w 36 minucie wykorzystali fatalny błąd w wyprowadzaniu piłki przez elbląską defensywę. Po złym zagraniu Tomasza Szawary na listę strzelców wpisał się Radosław Stępień. Do wyrównania doprowadził w 58 minucie Radosław Lenart, który otrzymał podanie na skrzydło od Rafała Maciążka i bardzo precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Raduni. W końcówce meczu, kilkoma świetnymi interwencjami w bramce popisał się Paweł Łakota i gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 87 minucie pomarańczowo-czarnym znów przydarzył się błąd przy wyprowadzaniu piłki. Jego konsekwencją był rzut rożny, po którym rywale zdobyli zwycięskiego gola autorstwa Artura Formeli.

Mimo porażki zagraliśmy solidne spotkanie z mocnym przeciwnikiem. Obie bramki straciliśmy na własne życzenie. W pierwszej połowie gol padł po stracie piłki przy jej wyprowadzaniu, a w drugiej połowie podobna strata przed polem karnym i po rzucie rożnym rywal zdobył zwycięską bramkę. Obraz ogólny tego zespołu jest na chwilę obecną przyzwoity i mimo tych sparingowych porażek, można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Za konieczne uważam jednak sprowadzenie przynajmniej trzech zawodników, w tym dwóch młodzieżowców. Ten ostatni mecz m.in. pokazał, jak wąską mamy kadrę i jak zespół wygląda po zmianach – powiedział po sparingu trener Concordii Adam Boros.

Concordia Elbląg – Radunia Stężyca 1:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Radosław Stępień (36'), 1:1 Radosław Lenart (58'), 1:2 Artur Formela (87').

Concordia: Paweł Łakota – Wojciech Dziemidowicz, Tomasz Szawara, Rafał Maciążek, Radosław Bukacki, Michał Lewandowski, Adam Skierkowski, Łukasz Kopka, Radosław Lenart, Rafał Lisiecki, Adam Duda.
    W drugiej połowie zagrali także: Adrian Włoch, Paweł Pelc, Szymon Drewek, Dominik Pawłowski, Pavlo Konchuk.

W przyszłym weekend Concordia rozegra swój pierwszy ligowy mecz w tym roku. W sobotę, 7 marca Słoniki udadzą się w daleki wyjazd na spotkanie z KS Wasilków. Początek pojedynku o godz. 14:00.