W świąteczną sobotę (16 kwietnia) na stadionie przy ul. Krakusa dojdzie do pojedynku pierwszej i ostatniej drużyny w forBET IV lidze. Walcząca o awans do III ligi Concordia podejmować będzie broniących się przed spadkiem do klasy okręgowej Błękitnych Pasym. Zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w tym pojedynku nie trzeba nikomu wskazywać. Dopisywanie sobie już przed meczem 3 punktów, nie będzie jednak właściwym posunięciem, bo rywal Słoników wiosną prezentuje się znacznie lepiej niż w pierwszej rundzie. Pasymianie w 5 tegorocznych meczach zdobyli już 7 punktów i w Elblągu nie można ich zlekceważyć. Początek sobotniego meczu o godz. 16. Wstęp dla kibiców jest wolny.
Błękitni Pasym po 20 kolejkach zamykają tabelę rozgrywek, mając na koncie 17 punktów. Na ten dorobek złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy i 13 porażek. W rundzie wiosennej podopieczni trenera Radosława Rogowskiego odrobili czteropunktową stratę, jaka dzieliła ich do przedostatnich Błękitnych Orneta i obecnie zrównali się punktami z rywalami. Zimą do zespołu dołączyło kilku doświadczonych graczy, w tym mający za sobą występy w II i III lidze 39-letni Marcin Łukaszewski oraz grający jesienią w Concordii 24-letni Radosław Kruczkowski.
Zespół z Pasymia w tym roku sprawił już dwie niespodzianki, wygrywając najpierw w Mrągowie 4:3 oraz zwyciężając w poprzedni weekend u siebie z Motorem Lubawa 2:1. Do tego trzeba jeszcze doliczyć wywalczony na trudnym terenie w Korszach remis 0:0 oraz minimalną porażkę u siebie z Jeziorakiem Iława 1:2. Pasymianie do tej pory strzelili przeciwnikom 24 gole i stracili ich 49. Najskuteczniejszym zawodnikiem Błękitnych jest Patryk Malanowski, który w 20 meczach strzelił 12 bramek. Były zawodnik Concordii w ostatnim meczu z Motorem doznał jednak dość poważniej kontuzji i na pewno nie zobaczymy go w sobotnim meczu na Krakusa.
W jesiennym meczu Concordii z Błękitnymi, w Pasymiu łatwo 4:0 zwyciężyli elblążanie. Bramki dla pomarańczowo-czarnych zdobyli wówczas Wojciech Łojeczko, Mateusz Szmydt i Mariusz Pelc. Padła również jedna bramka samobójcza. Skrót tego meczu zamieszczamy pod artykułem.
W sobotnim spotkaniu przeciwko Błękitnym na pewno nie zobaczymy Łukasza Kopki, który musi pauzować za czerwoną kartkę. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Krzysztofa Machińskiego.
Początek meczu Concordia – Błękitni Pasym w sobotę, 16 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Krakusa. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Jakub Narojczyk z Miłakowa. Na liniach pomagać mu będą: Sławomir Wiśniewski i Paweł Wiśniewski. Wstęp dla kibiców na to spotkanie jest wolny.

| 1 | Stomil Olsztyn S.A. |
| 2 | OKS Sokół Ostróda |
| 3 | DKS Dobre Miasto |
| 4 | MKS Mazur Ełk |
| 5 | GKS Pisa Eco-Ter Barczewo |
| 6 | BKS Tęcza Biskupiec |
| 7 | MLKS Znicz Biała Piska |
| 8 | MKS Zatoka Braniewo |
| 9 | MKS Rominta Gołdap |
| 10 | GKS Mamry Giżycko |
| 11 | MMKS Concordia Elbląg |
| 12 | UKS Naki Olsztyn |
| 13 | KKS Granica Kętrzyn |
| 14 | GKS LZS Wikielec |
| 15 | MKS Start Nidzica |
| 16 | KS Polonia Pasłęk |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
Superscore IV Liga
Concordia Elbląg
Naki Olsztyn
Drewek 17'
Jarzębski 45'
Szymański 59'
-
Tomkiewicz 3'
Kolejny mecz

Rominta Gołdap
Superscore IV Liga
81508.2026, 16400, Gołdap