Wisła Płock lepsza na inaugurację Ligi Makroregionalnej juniorów [ZDJĘCIA]

2020-03-09

Dekoncentracja w początkowych minutach pierwszej i drugiej połowy, kosztowała juniorów Concordii utratę dwóch goli w meczu 1 kolejki Ligi Makroregionalnej U-19. Pomarańczowo-czarni mimo ambitnej postawy, nie ustrzegli się błędów i w niedzielnym spotkaniu na boisku przy Skrzydlatej ulegli Wiśle Płock 0:2. Swojej gry nie muszą się jednak wstydzić, bo w opinii wielu obserwatorów pokazali się z dobrej strony.

Trener Krzysztof Machiński w pierwszym meczu ligowym nie mógł skorzystać z usług dwóch swoich zawodników: Szymona Drewka, który dzień wcześniej zagrał 90 minut w III lidze oraz kontuzjowanego Jakuba Sowizdrzała.

Pierwszy mecz w rozgrywkach ligi makroregionalnej zaczęliśmy od straty punktów, ale wrażenie zostawiliśmy po sobie pozytywne. Wśród moich zawodników przed meczem widziałem dużą tremę, ale dali radę i sprostali zadaniu. Jestem zadowolony z postawy drużyny. Myślę, że z kolejnymi spotkania będziemy funkcjonować jako zespół coraz lepiej – podsumował mecz trener juniorów Concordii Krzysztof Machiński.

Concordia Elbląg – Wisła Płock 0:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Maciej Chojnacki (4'), 0:2 Kacper Kiewel (49')

Concordia: Dawid Spychalski - Jakub Rękawek, Hubert Piech, Michał Błaszczyk, Kacper Fedyna (80' Jakub Kruk), Iwo Rudziński, Hubert Dąbrowski, Oskar Junik (75' Igor Kucharzewski), Wiktor Kaczorowski (55' Radosław Pasik), Samuel Lewandowski, Szymon Ratajczyk (85' Olaf Fercho).

Wyniki pozostałych meczów 1 kolejki Ligi Makroregionalnej U-19 w grupie A: Widzew Łódź – Olimpia Zambrów 4:0, Polonia Warszawa – Jeziorak Iława 5:0, SMS Łódź – Wigry Suwałki 4:3.

W kolejnym meczu juniorzy Concordii zmierzą się na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 15 marca o godz. 12 w Suwałkach.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”