Wtorkowy mecz pomiędzy Wilczkiem Wilkowo a Pisą Barczewo wyłonił rywala Concordii w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Będzie nim beniaminek forBET IV ligi Pisa, która pokonała grającego w klasie okręgowej Wilczka 4:2. Tym samym pomarańczowo-czarnych w przyszłą środę, 11 września czeka wjazd do Barczewa. Dla naszej drużyny będzie to pierwsze w tej edycji spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski, którego jesteśmy obrońcami.
Słoniki jako jedyne, po zeszłotygodniowym losowaniu, nie znały swojego ostatecznego rywala w 1/8 finału WPP. Stało się tak, gdyż mecz Wilczka Wilkowo z Pisą Barczewo z drugiej rundy został przełożony na 3 września. Dziś pojedynek doszedł do skutku. Zwycięsko z niego wyszedł czwartoligowiec, który zwyciężył w Wilkowie 4:2 (2:1). Pisa po kwadransie wygrywała już 2:0, ale gospodarze zdołali w 58 minucie doprowadzić do remisu. Sześć minut później ponowie na prowadzenie wyprowadził swój zespół Michał Sajnach (zdobył 2 gole w tym meczu), a wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie Kacper Nawrocki. Tym samym to zespół z Barczewa będzie naszym rywalem już za tydzień, 11 września w walce o ćwierćfinał.
Do tej pory z Pisą mierzyliśmy się zaledwie dwukrotnie. Było to w sezonie 2017/2018 w IV lidze. Wówczas w rundzie jesiennej w Elblągu padł remis 1:1, a wiosną w Barczewie zwyciężyła Concordia 5:2. Z ciekawostek warto odnotować, że wychowankiem Pisy jest obrońca pomarańczowo-czarnych Rafał Maciążek. Zawodnikiem barczewskiego klubu jest z kolei Japończyk Hiroaki Shimakura, który w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 trenował z Concordią.

|
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu
Superscore IV Liga
Concordia Elbląg
GKS Stawiguda
Tomczuk 24'
Augusto 84'
Kolejny mecz

Superscore IV Liga
Mazur Ełk
30.04.2026 r., 16:00
Ełk