Zła passa Concordii trwa. Były drugoligowiec lepszy na Krakusa [SKRÓT MECZU]

2020-08-22

Stadion przy Krakusa nie okazał się szczęśliwy dla piłkarzy Concordii. Pomarańczowo-czarni po dwóch porażkach na starcie sezonu, liczyli, że na własnym stadionie przełamią złą passę. Niestety tak się nie stało. W 3 kolejce III ligi Słoniki musiały uznać wyższość spadkowicza z II ligi Legionovii Legionowo, przegrywając 0:2. Podobnie jak w pierwszej kolejce ze Świtem, Concordia straciła ostatnią bramkę w 90 minucie meczu.

Na pierwszy w tym sezonie mecz domowy Concordii przy Krakusa, Concordia wyszła z kilkoma zmianami w wyjściowym składzie. W porównaniu do ostatniego meczu z Polonią w Warszawie, w pierwszej jedenastce pojawili się Hubert Banach, Dominik Pawłowski i Jakub Bojas. Na ławce zasiedli m.in. doświadczeni Tomasz Szawara i Anton Kolosov, a także Radosław Lenart.

Pomarańczowo-czarni sobotni mecz z Legionovią zaczęli bardzo dobrze. Praktycznie już po pierwszej minucie mogli prowadzić 1:0, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową
    Mateusza Szmydta, piłka przeleciała tuż obok słupka. Niestety gospodarze już po 5 minutach stracili swojego kapitana Patryka Burzyńskiego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na środku obrony zajął Tomasz Szawara. W 11 minucie znów bliski szczęścia był Mateusz Szmydt. Dynamiczny skrzydłowy dostał podanie od Huberta Otręby i będąc w polu karnym oddał strzał, który nogami wybronił bramkarz Legionovii Paweł Błesznowski. W kolejnej akcji dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Bartosza Danowskiego futbolówkę, głową uderzał Rafał Maciążek. Legionovię od utraty gola uchronił ponownie jej golkiper który końcówkami palców przeniósł nad poprzeczkę piłkę, która zmierzała do bramki. Po świetnym początku wydawało się, że gol dla Słoników jest tylko kwestią czasu. Niestety w 17 minucie zespół z Legionowa przeprowadził pierwszą w tym meczu groźniejszą akcję, która zakończyła się bramką. Po przejęciu piłki w środku boiska Patryk Koziara popisał się długim podaniem na przed pole do Andrzeja Trubehy, który w sytuacji sam na sam pokonał Huberta Banacha. Zdobyty przez gości gol sprawił, że Legionovia nabrała wiatru w żagle i pięć minut później mogła podwyższyć prowadzenie. Tym razem jednak w sytuacji sam na sam lepszy od Andrzeja Trubehy był Hubert Banach.

W drugiej połowie, a dokładnie w 58 minucie idealną okazję do wyrównania miał
    Rafał Maciążek, który po rzucie rożnym dostał przypadkową piłkę i mając przed sobą tylko bramkarza trafił w jego nogi. Chwilę później do siatki trafili goście, ale zdobywca gola Andrzej Trubeha był na pozycji spalonej i bramki nie uznano. W 60 minucie bliski bramki był Hubert Otręba, ale jego strzał z kilku metrów przeleciał nad spojeniem słupka i poprzeczki. Przez ostatnie pół godziny Concordia walczyła o zmianę wyniku, ale mądrze broniący się gracze z Legionowa nie pozwolili gospodarzom na zbyt wiele. Za to w 90 minucie nieatakowany Patryk Koziara przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał precyzyjny strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka ugrzęzła w bramce Concordii. Tym samym losy meczu zostały ostatecznie rozstrzygnięte, a trzy punkty pojechały do Legionowa.

Concordia Elbląg – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Andrzej Trubeha (17'), 0:2 Patryk Koziara (90')

Concordia: Hubert Banach – Rafał Maciążek, Patryk Burzyński (8' Tomasz Szawara), Marcin Kurs, Hubert Otręba, Łukasz Kopka, Radosław Bukacki, Bartosz Danowski, Mateusz Szmydt (61' Radosław Lenart), Dominik Pawłowski (83' Anton Kolosov), Jakub Bojas (83' Mariusz Pelc).

Legionovia: Paweł Błesznowski – Kacper Kaczorowski, Mikołaj Gibas, Marcin Kluska, Michał Bajdur (62' Maciej Rozumowski), Patryk Koziara, Jakub Karabin, Karol Barański, Bartosz Dąbrowski (88' Patryk Szeliga), Andrzej Trubeha, Daniel Choroś.

Żółte kartki: Maciążek, Bojas, Bukacki, Kurs, Lenart (Concordia), Gibas, Dąbrowski, Karabin, Koziara, Trubeha (Legionovia)
    Sędziował: Konrad Lewończuk (Białystok)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Spotkanie 4 kolejki rozegrane zostanie w sobotę, 29 sierpnia o godz. 11.