Zmazać plamę po Legii i wygrać z Pelikanem [ZAPOWIEDŹ]

    2023-09-01

    Bardzo ciekawie i emocjonująco zapowiadający się miesiąc wrzesień, piłkarze Concordii rozpoczną sobotnim pojedynkiem na Krakusa z Pelikanem Łowicz. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego staną przed okazją wywalczenia trzeciego, ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Zajmujący 14 miejsce w tabeli rywal, traci do Słoników trzy punkty, ale do tej pory na wyjeździe jeszcze nie zapunktował, ani nie zdobył gola. Początek meczu o godz. 17. Wstęp wolny.

    Pelikan Łowicz ubiegły sezon zakończył na 11 miejscu w grupie pierwszej III ligi. W letniej przerwie z drużyną pożegnało się 6 zawodników: Patryk Orzeł i Bartosz Wojciechowski (obaj trafili do Zrywu Wygoda), Jakub Tabor (KS Wiązownica), Przemysław Dwórzyński i Adrian Olpiński (obaj Broń Radom) oraz Kacper Czajkowski.

    Na stanowisku trenera pozostał dotychczasowy szkoleniowiec Paweł Jakóbiak, który ściągnął do zespołu 6 nowych graczy. Są nimi: 29-letni bramkarz Kacper Skrzypek (ostatnio Marcovia Marki), 20-letni obrońca Bartosz Winkler (Świt Skolwin Szczecin), 18-letni pomocnik Bartosz Woder (Znicz Pruszków U-19), 22-letni obrońca Kajetan Jendryczko (Broń Radom), 19-letni pomocnik Bartosz Dziemidowicz (Podbeskidzie II Bielsko-Biała) oraz 17-letni pomocnik Kacper Śladowski (Raków Częstochowa U-17).

    W pierwszych pięciu kolejkach nasz najbliższy rywal zdobył 4 punkty, notując jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy porażki. Jedyną wygraną zespół z Łowicza odniósł nad najsłabszą do tej pory w tabeli Olimpią Zambrów triumfując u siebie 3:1. Co ciekawe są to jedyne gole strzelone przez Pelikana w tym sezonie. W pozostałych pojedynkach zanotował on nieznaczne wyjazdowe przegrane: po 0:1 z GKS Bełchatów i Lechią Tomaszów Maz. oraz 0:2 z Legią II Warszawa. Natomiast w ostatniej kolejce łowiczanie zremisowali u siebie bezbramkowo z Bronią Radom. Zdecydowanie najgroźniejszym zawodnikiem Pelikana jest 23-letni napastnik Szymon Sołtysiński, który w poprzednim sezonie strzelił 18 goli w 32 meczach i został wicekrólem strzelców grupy pierwszej III ligi. W tym sezonie Sołtysiński już dwukrotnie trafiał do bramki rywala.

    Do tej pory w rozgrywkach ligowych Concordia i Pelikan mierzyły się ze sobą 11 razy. Lepszy bilans ma nasz rywal, który odniósł sześć zwycięstw, dwa razy obie drużyny podzieliły się punktami i trzykrotnie lepsi byli elblążanie. W poprzednim sezonie, jesienią w Łowiczu Pelikan zwyciężył 2:0, natomiast wiosną na Krakusa Słoniki zrewanżowały się przeciwnikowi wygrywając 2:0 (skrót tego pojedynku zamieszczamy pod artykułem).

    W sobotnim meczu pomarańczowo-czarni zrobią wszystko by zmazać po sobie plamę za ostatnią, wysoką przegraną z naszpikowaną zawodnikami z Ekstraklasy Legią II Warszawa. Dużym atutem elblążan będzie na pewno gra przed własną publicznością, przed którą Słoniki nie przegrały od 10 spotkań.

    Początek meczu Concordia – Pelikan w sobotę, 2 września o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Krakusa. Wstęp dla wszystkich jest wolny. Na kibiców, którzy pojawią się na trybunach czekać będą dodatkowe atrakcje, w tym m.in. grill.

    Poniżej skrót ostatniego meczu Concordii z Pelikanem.

       

    Superscore IV liga (2025/26)

    1 Stomil Olsztyn 23 50
    2 Concordia Elbląg 22 49
    3 Polonia Lidzbark Warmiński 22 47
    4 Sokół Ostróda 23 45
    5 Start Nidzica 23 43
    6 Mamry Giżycko 23 39
    7 Tęcza Biskupiec 23 34
    8 DKS Dobre Miasto 23 34
    9 Pisa Barczewo 22 31
    10 Rominta Gołdap 22 30
    11 Mazur Ełk 23 27
    12 Granica Kętrzyn 23 24
    13 Drwęca NML 23 22
    14 Mragowia Mragowo 23 15
    15 Olimpia II Elbląg 23 13
    16 GKS Stawiguda 23 9

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu

      

      

    OSTATNI MECZ

    Superscore IV Liga

    Concordia Elbląg

    2:0

    GKS Stawiguda

    Tomczuk 24'

    Augusto 84'

     

    Kolejny mecz

    Superscore IV Liga

    Mazur Ełk

    30.04.2026 r., 16:00

    Ełk

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99, e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17, dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    Koordynator Szkółki Piłkarskiej
    pon. 14:30-18:00, czw. 7:00-11:00

    Kontakt z administratorem strony poprzez profil klubu na Facebooku.

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony