
Mateusz Sobieraj nie jest już trenerem trzecioligowej drużyny Concordii. 33-letni szkoleniowiec złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następcą został Mateusz Bogdanowicz, który w przeszłości był już trenerem seniorskiej drużyny pomarańczowo-czarnych.
Mateusz Sobieraj trenerem Concordii był od 5 października 2023 roku, zastępując na tym stanowisku Łukasza Nadolnego. W tym czasie poprowadził drużynę w 11 meczach ligowych i jednym pucharowym, w których zanotował 4 zwycięstwa, 3 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy zespołu w tych meczach to: 20 goli strzelonych i 25 straconych.
25 marca trener Sobieraj zrezygnował ze stanowiska.
Mimo iż pozytywnie ocenialiśmy wykonaną przez trenera Sobieraja pracę w Concordii, to z trenerem różniliśmy się w kwestii prowadzenia polityki klubu. Dziękujemy trenerowi Mateuszowi Sobierajowi za te ostatnie miesiące i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – mówi Mirosław Pelc, honorowy prezes Concordii.
Nowym trenerem pierwszego zespołu został Mateusz Bogdanowicz. 33-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził już pomarańczowo-czarnych w 9 meczach III ligi, w okresie od 26 sierpnia do 27 października 2020 r. (4 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki). Wcześniej był również drugim trenerem pomarańczowo-czarnych. Jako asystent pomagał najpierw Łukaszowi Nadolnemu, a następnie Adamowi Borosowi.
Superscore IV liga (2025/26)
1 | Sokół Ostróda | 7 | 16 |
2 | Concordia Elbląg | 7 | 16 |
3 | Start Nidzica | 7 | 14 |
4 | Mamry Giżycko | 7 | 13 |
5 | Tęcza Biskupiec | 7 | 13 |
6 | Polonia Lidzbark Warmiński | 7 | 13 |
7 | Stomil Olsztyn | 7 | 12 |
8 | Drwęca NML | 7 | 11 |
9 | Pisa Barczewo | 7 | 10 |
10 | Mazur Ełk | 7 | 9 |
11 | Granica Kętrzyn | 7 | 9 |
12 | Rominta Gołdap | 7 | 8 |
13 | DKS Dobre Miasto | 7 | 8 |
14 | Olimpia II Elbląg | 7 | 3 |
15 | Mrągowia Mrągowo | 7 | 1 |
16 | GKS Stawiguda | 7 | 0 |
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
Liczba drużyn w barażach o utrzymanie i spadających z ligi będzie wiadoma po zakończeniu sezonu
Superscore IV Liga
Concordia Elbląg
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Bukacki 18', 65'
Tomczuk 25'
Augusto 43'
Kolejny mecz
GKS Stawiguda
Superscore IV Liga
20.09.2025, 16:00
Stawiguda