Zwycięstwo na koronację. Concordia wygrała z Mamrami i wzniosła puchar za awans do 3 ligi [SKRÓT MECZU]

2019-06-15

Piłkarze Concordii bardzo miłym akcentem zakończyli jakże udany dla nich sezon. W ostatnim ligowym meczu pokonali przed własną publicznością Mamry Giżycko 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w końcówce spotkania Radosław Lenart. Pomarańczowo-czarni po meczu otrzymali okazały puchar za zwycięstwo w forBET IV lidze i świętowali sukces ze swoimi sympatykami. Słoniki sezon zakończyły zdobywając 83 na 90 możliwych do uzyskania punktów oraz strzelając rywalom 104 gole i tracąc ich zaledwie 19. To trzeci obecnie wynik w kraju, jeżeli chodzi o ten poziom rozgrywkowy.

Sobotnie spotkanie ostatniej, 30 kolejki forBET IV ligi było dla Concordii i Mamr jedynie meczem o przysłowiową pietruszkę. Przed tym spotkaniem wiadomym było, że elblążanie awans do III ligi mieli zagwarantowany już dużo wcześniej, natomiast zespół z Giżycka był pewny, że sezon zakończy na szóstym miejscu. Mimo to pomarańczowo-czarni chcieli zakończyć rozgrywki z przytupem. Do pobicia został bowiem jeszcze jeden rekord. Znicz Biała Piska, którego Concordia pokonała niedawno w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski, w ubiegłym sezonie zdobywając mistrzostwo IV ligi wywalczył 81 punktów. Słoniki z kolei na kolejkę przed końcem mieli na koncie 80 punktów. Wygrana nad Mamrami dawała więc dodatkowy powód do zadowolenia.

Elblążanie do sobotniego meczu podchodzili bez trzech podstawowych graczy: dwóch napastników
    Adama Dudy i króla strzelców forBET IV ligi Patryka Malanowskiego, a także skrzydłowego Dominika Pawłowskiego. Brak tych ofensywnych graczy był zauważalny podczas tego meczu. Mimo to Concordia była stroną przeważającą, która dłużej utrzymywała się przy piłce i groźniej atakowała. Pierwsze poważne zagrożenie bramki gości miało miejsce w 12 minucie. Wówczas ładny strzał z rzutu wolnego oddał Radosław Lenart, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę przerzucił nad bramkę golkiper Mamr. Świetną, niemal stuprocentową sytuację do zdobycia gola miał w 24 minucie Mariusz Pelc. Napastnik Słoników otrzymał dokładne podanie przed bramkę od Adama Skierkowskiego, ale mając przed sobą tylko bramkarza huknął nad poprzeczką. W 43 minucie Adam Skierkowski zagrał prostopadle do Radosława Lenarta, a ten z ostrego kąta strzelił po długim rogu, ale piłka trafiła tylko w słupek. Do przerwy kibice bramek więc nie oglądali.

Tuż po wznowieniu meczu, w 48 minucie gospodarze wyszli z kontrą, po której
    Sebastian Tomczuk dograł płasko w pole karne do nadbiegającego Szymona Ratajczyka, ale ten mając przed sobą golkipera nie zdołał trafić w piłkę. W 60 minucie 16-letni snajper zespołu juniorów młodszych Concordii mógł się zrehabilitować, ale piłka po jego silnym uderzeniu z pola karnego przeleciała niewiele nad poprzeczką. W 75 minucie dwukrotnie Rafała Sosnowskiego starał się pokonać Sebastian Tomczuk, ale za pierwszym razem strzał prawoskrzydłowego Concordii został zablokowany, a dobitkę wybronił bramkarz Mamr. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się bezbramkowym remisem, w 89 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Radosław Lenart. Dynamiczny i dobrze wyszkolony pomocnik Słoników przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał strzał spoza pola karnego, po którym piłka obiła się od słupka i wpadła do bramki. Tym samym Radosław Lenart zdobywając swoją 15 w sezonie bramkę zapewnił Słonikom 27 zwycięstwo w lidze.

Tuż po meczu wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezes sponsora rozgrywek firmy forBET wręczyli drużynie Concordii okazały puchar za zdobycie mistrzostwa w IV lidze.

Concordia Elbląg – Mamry Giżycko 1:0 (0:0)
    Bramki: 1:0 Radosław Lenart (89' – asysta P. Pelc)

Concordia: Kacper Leszczyński - Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz (60' Marcin Kuczyński), Michał Lewandowski (68' Paweł Pelc), Radosław Bukacki (90' Iwo Rudziński), Adam Skierkowski (60' Jakub Rękawek), Sebastian Tomczuk, Radosław Lenart, Szymon Ratajczyk (63' Dawid Załucki), Mariusz Pelc (79' Hubert Piech).

Mamry: Rafał Sosnowski – Tomasz Bańkowski, Mariusz Rutkowki, Kamil Kamiński, Adam Bognacki, Kacper Stępień (80' Mateusz Szczerba), Michał Świderski (75' Maciej Pawlukiewicz), Jacek Rutkowski, Bartłomiej Szafran (62' Damian Jęksa), Filip Rusiak, Rafał Darda.

Sędziował: Artur Wiśniewski (Olsztyn)
    Żółte kartki: Kamiński, Szczerba (Mamry)