Zwycięstwo nad beniaminkiem w pierwszym sparingu [ZDJĘCIA]

2021-07-17
    Dwie bramki w sparingu z DKS-em zdobył dla Concordii Daisuke Kondo fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

W swoim pierwszym meczu sparingowym zespół Concordii pokonał w Ornecie DKS Dobre Miasto 3:2. Pomarańczowo-czarni po 25 minutach i dwóch trafieniach testowanego Japończyka Daisuke Kondo prowadzili 2:0. Beniaminek forBET IV ligi na początku drugiej połowy doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo należało do elblążan, którzy w 90 minucie za sprawą Mateusza Szmydta rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść.

W sobotnim sparingu trenerzy Krzysztof Machiński i Bartłomiej Florek mieli do dyspozycji 17 zawodników, w tym 5 przymierzanych do gry w elbląskim zespole. Szansę pokazania się otrzymali: Adam Skierkowski i Michał Lewandowski (obaj Wierzyca Pelplin), Sebastian Tomczuk (Zatoka Braniewo), Wojciech Łojeczko (ostatnio Lider Włocławek) oraz 25-letni japoński napastnik Daisuke Kondo (ostatnio Pisa Barczewo).

Tego dnia sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z usług:
    Szymona Drewka (urlop), a także testowanych w innych klubach: Bartosza Danowskiego, Dominika Pawłowskiego i Aleksa Łęckiego.

Concordia dobrze rozpoczęła mecz. Już w 3 minucie, ładnym lobem do pustej bramki trafił
    Daisuke Kondo, dobijając strzał Mateusza Szmydta, który znalazł się oko w oko z bramkarzem DKS-u. Elblążanie przeważali i w 25 minucie prowadzili już 2:0. Po raz drugi do bramki rywala trafił testowany Japończyk, który tym razem dobijał uderzenie Łukasza Kopki. Zespół z Dobrego Miasta złapał kontakt cztery minuty później, po tym jak z rzutu karnego, po mocno wątpliwym faulu Michała Lewandowskiego, trafił Kamil Lullies. Na początku drugiej części meczu DKS doprowadził do wyrównania. Po wielu roszadach w elbląskim składzie, do elbląskiej bramki trafił tym razem Sebastian Kowalski, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Końcowe minuty meczu znów należały do pomarańczowo-czarnych, którzy swoją przewagę przypieczętowali w 90 minucie. Wówczas po mocnym strzale z dystansu Jakuba Rękawka piłkę we własnym polu karnym dotknął jeden z zawodników DKS-u, a podyktowany rzut karny na gola zamienił Mateusz Szmydt.

Concordia Elbląg – DKS Dobre Miasto 3:2 (2:1)
    Bramki: 1:0 Daisuke Kondo (3'), 2:0 Daisuke Kondo (25'), 2:1 Kamil Lullies (29'-k.), 2:2 Sebastian Kowalski (49'), 3:2 Mateusz Szmydt (90'-k.)

Concordia: Kacper Leszczyński – Jakub Rękawek, Tomasz Szawara, Paweł Pelc, Michał Błaszczyk, Radosław Bukacki, Łukasz Kopka, Adam Skierkowski, Mateusz Szmydt, Mariusz Pelc, Daisuke Kondo.
    Zagrali także: Dawid Spychalski, Sebastian Tomczuk, Hubert Piech, Wojciech Łojeczko, Michał Lewandowski, Iwo Rudziński.

W kolejnym sparingu Concordia zmierzy się w Braniewie z Zatoką. Mecz rozegrany zostanie w środę, 21 lipca o godz. 18.