Zwycięstwo z trzecioligowcem w przedostatnim sparingu [VIDEO]

2023-02-18

Na dwa tygodnie przed pierwszym meczem rundy wiosennej, piłkarze Concordii rozegrali przedostatni sparing w okresie przygotowawczym. Pomarańczowo-czarni na obiekcie przy Skrzydlatej po raz drugi tej zimy pokonali trzecioligowy KP Starogard Gdański. Pod koniec stycznia Słoniki zwyciężyły na terenie rywala 3:1. Teraz, w sobotę elblążanie wygrali 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w końcówce pojedynku Mateusz Jońca.

W sobotnim sparingu trener Adrian Żurański miał do dyspozycji 17 zawodników. Przeciwko KP Starogard zagrać nie mogli jedynie Michał Błaszczyk (choroba) i Maciej Woźniak (uraz). Z tego powodu w elbląskiej bramce całe 90 minut rozegrał testowany 20-letni golkiper Jakub Wąsowski (Ślęza Wrocław).

Zarówno pierwsza jak i druga połowa rozgrywana była na dużej intensywności. Spotkanie było bardzo wyrównane, a każda ze stron stworzyła sobie po kilka dogodnych okazji strzeleckich. Zazwyczaj jednak na posterunku byli dobrze spisujący się bramkarze. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, w 86 minucie Joao Augusto obsłużył świetnym podaniem Mateusza Jońcę, który wślizgiem skierował piłę do bramki. Było to trzecie sparingowe trafienie 21-letniego zawodnika, który zimą został wypożyczony ze Stomilu Olsztyn.

Tym samym Concordia w swojej dziewiątej grze kontrolnej zanotowała czwartą wygraną. Za tydzień ostatni sparing. W klubie z Krakusa trwa dopinanie kadry i ostatnich transferów, o których szerzej poinformujemy w przyszłym tygodniu.

Jestem zadowolony z gry zespołu w dzisiejszym meczu. Nasza organizacja taktyczna była na wysokim poziomie. Kontrolowaliśmy grę w defensywie na tyle, ile było to możliwe. Pomimo, że przeciwnik oddał kilka strzałów, to nasza obrona dzisiaj wyglądała solidnie i pewnie, stąd też czyste konto. To był główny cel tego tygodnia, więc cieszą mnie efekty tej pracy. W najbliższych dwóch tygodniach przed ligą, połączymy działania ofensywne i defensywne, aby być w pełni gotowym na ligowa rywalizację – podsumował sobotni sparing trener Concordii Adrian Żurański.

Concordia Elbląg – KP Starogard Gdański 1:0 (0:0)
    Bramka: Mateusz Jońca (86' – asysta Joao Augusto)

Concordia: Jakub Wąsowski - Jakub Rękawek, Sebastian Weremko, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Mateusz Zielecki, Mateusz Jońca, Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano, Michał Góral.

Zagrali także: Mateusz Szmydt, Szymon Drewek, Oskar Kottlenga, Maciej Kaczorowski, Mariusz Pelc, zawodnik testowany.

W ostatnim przed ligą meczu sparingowym, Concordia zmierzy się z Bałtykiem Gdynia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 lutego o godz. 14 na obiekcie przy ul. Skrzydlatej.

Jedyną bramkę w sobotnim sparingu z KP Starogard Gdański zobaczycie poniżej.